ASUS GTX 960 STRIX Coıl Whine sorunu

Emin Seçkin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Yeni topladığım bilgisayarda coil whine sorunundan dolayı biraz endişe ediyorum. Sistemsel açıdan bir zararı olmadığını biliyorum fakat bu tarz konularda titiz olduğum için rahatsızlık duyuyorum.

Sistemimde kasa olarak Zalman Z3 600 Plus LE'yi tercih ettim ve kasa dahilinde olan 600 Wattlık PSU'yu kullanıyorum. Bununla beraber ekran kartı olarak ASUS GTX 960 STRIX'i tercih ettim.

Herhangi bir oyuna girdiğimde kasadan bir titreşim sesi gelmeye başlıyor. Oyun içerisinde titreşim sürekli olduğundan sanki fan sesi artmış gibi düşünürsek aslında rahatsızlık vermiyor. Fakat ALT + Tab tuşu ile Windows'a döndüğümde titreşim sesi kesiliyor ve sadece fareyi hareket ettirdiğimde titreşim sesi geliyor ve bu çok rahatsız edici.

Size bu noktadaki sorum bu kesinlikle ekran kartından mıdır yoksa PSU ile ilgili olabilir mi? Eğer ekran kartından ise değişim yaptığımda daha fazla titreşimli bir kart alma riskine değer mi? Bu konularda fikrinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Risk her zaman var fakat bozuk gelme olasılığı farklı marka alırsan değişmez bunu söylüyorum. Bence MSI al dediğim gibi çok farketmez. Farketsin diyorsan Evga FTW veya GALAX HOF alabilirsin.

Arkadaşlar tekrar merhaba, konu hakkında son gelişmeleri paylaşmak istedim. Vatan Bilgisayar hiçbir şekilde ürünü açıldıktan sonra keyfi iade olarak alamayacağını, coil whine şikayeti için de normal arıza prosedürünün işletilerek ürünün servise gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Ben beklemek istemediğimden servise vermedim ve kulağım sese alıştı sayılır. Aslında konuyu internette baya bir araştırdım. Coil Whine son nesil kartların çoğunda var. Ürünü gönderip daha fazla titreşime sahip bir ürün alabilme ihtimaline karşı şu anki haliyle kullanmak daha mantıklı geldi.

Arkadaşlar tekrar merhaba, konu hakkında son gelişmeleri paylaşmak istedim. Vatan Bilgisayar hiçbir şekilde ürünü açıldıktan sonra keyfi iade olarak alamayacağını, coil whine şikayeti için de normal arıza prosedürünün işletilerek ürünün servise gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Ben beklemek istemediğimden servise vermedim ve kulağım sese alıştı sayılır. Aslında konuyu internette baya bir araştırdım. Coil Whine son nesil kartların çoğunda var. Ürünü gönderip daha fazla titreşime sahip bir ürün alabilme ihtimaline karşı şu anki haliyle kullanmak daha mantıklı geldi.
Bir dakika, siz ürünü alalı kaç gün oldu ki ? Vatan Bilgisayarın sitesine göre, 15 gün içerisinde ürünün kutusu zarar görmemiş bir şekilde ve aksesuarları eksiksiz bir şekilde geri getirdiğinizde değişim hakkınızı kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

Bir dakika, siz ürünü alalı kaç gün oldu ki ? Vatan Bilgisayarın sitesine göre, 15 gün içerisinde ürünün kutusu zarar görmemiş bir şekilde ve aksesuarları eksiksiz bir şekilde geri getirdiğinizde değişim hakkınızı kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

Vatan Bilgisayara sert çıkın, gereğini yapmazsanız, değiştirmezseniz hakem heyetine başvuracağınızı söyleyip, tehdit edin.

Bende Asus R9 280X'i dördüncü kes garantiye yolladım ve bekliyorum. Arıza esnasında ki görüntüleri vesaire mail yoluyla ilettim. Değişim hakkı tanırlarsa Vatan Bilgisayardan direk değişimi yapacağım arıza çıkarmazlar inşallah. Üzerine para koyup GTX 970 almayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı