Asus Strix GTX 960 Isınma Sorunu

Crayz_Murat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar size ekran kartımla ilgili aklımda şüphe oluşturan bir durumu sormak istedim.
Öncelikle ekran kartımı 1 yıl önce sistemimle beraber aldım ki şu ana kadar hiç temizlik yapmadım kasa içerisinde biliyorum bu kötü bir şey ama belirteyim dedim.
Kartımın modeli ise Asus Strix GTX960 4 GB.
Asıl şüphelendiğim konu ise ekran kartımın sıcaklık değerleri, birkaç gün önce gelen güncellemeyi yaptım ve Nvidia oyunları bulup optimize etti neye göre etti bilimiyorum artık daha sonra oyun oynarken kasadan gelen ses biraz fazla geldi kulağıma sanki ben de GPU Tweak ll programını indirip ısı değerlerini kontrol etmeye karar verdim.
Programı açtığımda ekran kartı boşta yani facebook, youtube gibi yerlerde dolanırken 45-50 derece civarlarında olduğunu gördüm, bu beni biraz korkuttu çünkü normalde 35-40 derece civarlarında olurdu, ben de 3 tane oynadığım oyunda ısı testi yaptım.
  • CS GO Full HD çözünürlük tüm ayarlar en son seviye, sıcaklık 65-70 derece
  • Fifa 17 Full HD çözünürlük tüm ayarlar ultra en son seviye, sıcaklık: 65-70 derece
  • GTA V Full HD çözünürlük ayarlar çoğu very high bazıları high, sıcaklık: 65-75 arası değişkenlik gösteriyor genelde 65-70 ama.
Kartıma göre bu sıcaklık değerleri normal midir arkadaşlar beni en çok şüphelendiren boştayken 45-50 derecelerde olması eğer normal değilse ne yapmam lazım ilgili ve bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

sasaee.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hava sıcaklıkları normalden 10-15 derece arttı son haftalarda, bu durumda kartın ısınması gayet normal.
Kart boştayken 50 derecelere ulaşan sıcaklıklar fanlar dönmeyip GPU pasif olarak soğutulduğundan kaynaklanıyor, bu özelliği devre dışı bırakabilir veya fanları manuel olarak belirli bir devire sabitleyebilirsin. Gerek var mı? Kesinlikle yok.
Oyun içerisindeki sıcaklık değerlerinde gayet güzel, kafana takacağın bir şey yok.

Benim sistemimde şuan normalden daha sıcak çalışıyor. Yaklaşık 5-7 derecelik bir artış söz konusu, dediğim gibi artan hava sıcaklıkları göz önüne alındığında çok normal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı