ASUS GTX 970 siyah ekran sorunu

Firat982

Centipat
Öncelikle herkese merhaba, bugün bilgisayarımda yarım saat kadar oyun oynarken, ekran aniden siyahlaştı. PC kendini reset atmadı. Sadece ekrana görüntü gelmedi. Daha sonra PC'ye reset attım. Tekrar oyuna girmek istedim. Tekrardan komple siyah ekran geldi. Bu arada bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Reset attığımda bilgisayar ilk 5 saniye power ışığı yanıyor. Sonra hemen 2 3 defa reset atmaya başladı.Hatta birinde inanılmaz yüksek fan sesi geldi. Acaba böyle bir durumla karşılaşan arkadaşım oldu mu? Aklıma gelen problem çeşitleri.
  • Ekran kartının macunu kurudu artık. Malum evde kaldığımız için son 1 aydır çok yüklendim karta.
  • Ekran kartı HDMI soketi arızalanmış olabilir. Ama oda düşük ihtimal. Ekran kartını söküp tekrar taktım. Bilgisayar açıldı.
  • PCI-e slotunda arıza çıkmış olabilir. Ama ekran kartı söküp çıkarınca bilgisayar normal açıldı. Masaüstünü gördüm 5 dk oyalandım. Sonra oyuna girmeye çalıştım tekrar siyah ekran oldu.
  • PSU damı sorun olur diye düşündüm. 2 sene önce değiştirmiştim. Daha öncekinin 7 sene kullandım. PSU bozuk olsa oyundan atardı. Daha önce başıma gelmişti çünkü. Oyuna girince PC reset atıyordu. Bunda böyle bir problem olmadı.
Tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.
up

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı