Asus GTX750 Ti STRIX OC ile Asus GTX750 Ti OC arasındaki ilginç güç tüketim farkı ?

Mert Gün

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartlarını araştırırken bu iki ekran kartı arasında güç gereksinim farklarının olduğunu gördüm.
STRIX'te güç girişi bulunmazken diğerinde güç girişi bulunmakta ve aşağıda verdiğim ASUS resmi özellikler sayfasında STRIX için güç gerektirmez ibaresi bulunurken diğeri için 6pin güç girişi gerektirir yazıyor. Benim tek görebildiğim fark saat hızları. Bunun nedeni hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

ASUS GTX 750 Ti OC Özellikler
ASUS GTX 750 Ti STRIX OC Özellikler

YvGjEj.jpg

9VB9rr.jpg

Altında şöyle yazıyor; '75W'a KadarPCIe gücü gerektirmez'. Normal modelin altında ise; '150W'a Kadar1 adet ek 6 pin PCIe gücü gereklidir'. Dikkat etmemişsin galiba. :D

Dediğiniz yazıları gördüm de birinde güç girişi olup diğerinde olmamasını anlamadım sonuçta iki kartta hemen hemen aynı değil mi biri 75W üstü diğeri altı olması garip geldi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı