Asus gtx770 vs R9 280X (Matrix)

İlerisi için her hali karda ya gtx780ti veya R9 290X ama ben biraz nivida sevdiğim için çıktığı zaman gtx780ti alırım hemde sonra SLI yaparım. Tabi o sırada nivida'nın çıkarmış olduğu yeni kartlar (mesela gtx780ti), AMD R9 290X ile arasında çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum ama olursa R9 290X alırım.

@Mahtr
GTX 780 ile R9 280X arasında nasıl 280X'i seçtiniz anlayamadım. Dağlar var aralarında.

R9 280X yeni bir kart değil, bildiğimiz 7970 GHz Edition.

Bu durumda GTX 770'e karşı seçilebilir ama GTX 780'e karşı 280X değil 290 seçilmelidir yoksa büyük bir hata olur.

@Mahtr
GTX 780 ile R9 280X arasında nasıl 280X'i seçtiniz anlayamadım. Dağlar var aralarında.

R9 280X yeni bir kart değil, bildiğimiz 7970 GHz Edition.

Bu durumda GTX 770'e karşı seçilebilir ama GTX 780'e karşı 280X değil 290 seçilmelidir yoksa büyük bir hata olur.
Öncelikle dikkatli bakacak olursan,
''Ben bu noktada nvidia nın extra sunduğu hizmetler doğrultusunda Gtx 770 i seçerdim.''
diyorum. bu ne demek? 2. si oyun istatistiklerine bakarak f/p açısından o kartı seçtim. Gtx 780 pahalı bir kart. Bf4 ağırlıklı oynayacağını varsayarak o kartı seçerdim dedim.
Yoksa Gtx 780 in R9 280X ten iyi olduğunu ben de biliyordum. Boş yorum yapıyor olduktan sonra 780ti çıktı onu al derim.
Ama sorduğu soru çerçevesinde bütçesi doğrultusunda yorum yapmak zorundayız.

İmzaya bakacak olursan,- http://u1311.hizliresim.com/1h/7/u9u00.jpg - nvidia hayranlığım olduğunu görürsün.
Amd, şimdiye kadar hiç kullanmadım. Fakat bazı zamanlar gerçekçi yaklaşmak gerekir.

Aah üzgünüm, BF4 kısmını atlamışım. AMD Ea Games ile anlaştığı için gayet normal bir sonuçlar çıkmış ortaya. Dikkatsizliğim için tekrar özür dilerim.

Birisi Battlefield 4 nivida ile anlaşmalı demekte birisi AMD ile diyor. Hangisi ise gtx780ti veya R9 290X alacağım.

Oyuna göre ekran kartı alırsan, AMD destekli Battlefiled serisi 6 ay sonra Nvidia'ya transfer olunca ne yaparsın? Hadi bugün Battlefield 3 var diyelim. Ya yarın?

Radeon R9 280X = revize edilmiş Radeon HD 7970

GeForce GTX 770 = revize edilmiş GeForce GTX 680

Anlaşmalı olup olmaması o kadar önemli değil. Bana göre hele AMD ile anlaşmalı ise.
Çünkü Nvidia oyunlarla anlaşmalı taraf olduğunda iyi yatırımlar yapıyor. Oyuna yönelik hamleleri oluyor.
Hata bazen sadece oyun için çalıştığını düşünüyorsun. Ben bunu bf3 te fazlasıyla gördüm. 2,3 haftada bir güncelleme :)
Aynı hamleleri AMD den bekleyemeyiz. Ben sadece kağıt üzerinde anlaşma olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı