ASUS GTX780 Ti vs ASUS GTX TITAN

Ben tekrar tekrar okuyorum. ''Titan al bak keyfine'' den başka bir anlam çıkaramıyorum.

780 ti, Titan'dan hem daha performanslı hem de daha ucuz.

Bu durumda 780 ti al bak keyfine demek daha doğru olur sanırsam :)

Türklerin bu bakarken kör olma huyuna bayılıyorum.Uzun uzadıya anlatmama gerek yok anlayan anlar.

Not: Kuralları pek bilmiyorum ama, tamamen kalın yazman sorun olabilir.

Arkadaşım anlamıyor musun sen? GTX 780 Ti daha iyi dedik, testler gösterdik. Ama sen hala Titan daha iyi diyorsun.

Kısaca GTX 780 Ti daha iyi. Nokta.

Bizim göremeyip de senin görebildiğin o şey neymiş çok merak ettim doğrusu.

Yahu güzel kardeşim yukarıda "Arasındaki Fark Ne yalnız SLI YAPACAGIM TITAN YADA 780 Tİ İLE SİZCE HANGİSİ ?" yazısını gördüm bence TITAN ileri yönelik gibi durduğu için TITAN yazdım bu şimdi cahillik mi ?

Yahu güzel kardeşim yukarıda "Arasındaki Fark Ne yalnız SLI YAPACAGIM TITAN YADA 780 Tİ İLE SİZCE HANGİSİ ?" yazısını gördüm bence TITAN ileri yönelik gibi durduğu için TITAN yazdım bu şimdi cahillik mi ?

Evet cahillik. ''TITAN ileri yönelik gibi durduğu için TITAN yazdım''. Şimdi bunu diyen biri cahil değildir de nedir?
Titan'ın ileriye yönelik durduğunu tipine bakarak mı karar verdin diyeceğim ama iki kartın tasarımıda aynı.
Ada bakarak mı karar verdin diyecektim ama bellek miktarına bakıp karar verdin muhtemelen.
780 Ti, Titan'da kapalı bulunan 1 smx kümesinin açılmasıyla elde edilmiş bir kart. Ayrıca bellekleride 7000 Mhz. Buda kartın bellek veriyolu genişliğini arttırıyor.

780 Ti'de 2880 adet paralel işlem birimi varken, TITAN'da 2304 adet var.
780 Ti'deki doku ünitesi sayısı 240 iken, TITAN'da 192 adet.

Geri kalanlar hemen hemen aynı. Sonuçta ikiside GK110 Gpu'sunu kullanıyor. Biri GK110'un tüm nimetlerinden yararlanıyor. Diğeri kırpılmışı gibi duruyor anlayacağın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı