ASUS H410M-K anakart bulunan sistemde BIOS açılmıyor

awkwards

Decapat
Masaüstü bir bilgisayar kullanıyorum. ASUS H410M-K anakarta sahibim. BIOS güncellemek için BIOS ekranını klavye tuşlarıyla açmayı denedim olmadı. Sonra ayarlar kısmından güncelleme kısmından normal bilgisayar açıkken açmayı denedim yine olmadı, BIOS ekranım hiçbir yolla açılmıyor. BIOS'u nasıl güncelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
F2 tuşuna basın. Açılmazsa buradan bakabilirsin.

BIOS güncellemesi için bir USB bellek bul. Anakartın sitesine girip son sürümü indir. Son sürüm beta ise bir önceki sürümü indir. Beta sıkıntılı olabiliyor.

Buradan bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

F2 tuşuna basın. Açılmazsa buradan bakabilirsin.

BIOS güncellemesi için bir USB bellek bul. Anakartın sitesine girip son sürümü indir. Son sürüm beta ise bir önceki sürümü indir. Beta sıkıntılı olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten yukarıda klavyeyi denediğimi ve bilgisayar açıkken attığınız videodaki güncelleme sekmesinden yapılan durumu da denediğimi belirttim bunlar işe yaramadığı için yazdım.Teşekkürler yinede.

Hocam pili çıkarıp beklediniz mi? Bazen problem yaratabiliyor. Ben de ilk açtığımda girmedi pili çıkarıp 30 saniye kadar bekleyip taktım geldi. Ayarları sıfırlıyor ama sonradan yapınca.

Pil ile uğraşmayın. BIOS'u başka yolla da sıfırlayabilirsiniz:

Biosunuzda daha önce yaptığınız bir değişiklik sebebiyle BIOS'unuz açılmıyor olabilir. BIOS Update yapmadan önce BIOS pilini çıkararak veya biraz önce Recep Baltaş'ın attığı farklı yollarla BIOS'unuzu sıfırlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı