Asus H61 M-K Anakarta OC Yapılabilir mi?

Peki işlemci hızını nasıl artırabilirim?

OC yapmadan artmaz he bazı uygulamalar var ama sağlıklı olduğunu düşünmüyorum i7 3770 alıp keyfine bak 3. nesil Z serisi anakartlara çok uçuk fiyatlar çekiyorlar keza i7 3770'e de öyle o paraları hak eden bir işlemci değil birkaç ay öncesine kadar kullanıyordum paranı daha da biriktir güncel DDR4 sistem topla.

Şu an en baba DDR3 sistemi toplasan bile RAM MHz'leri yüzünden drop yiyebiliyorsun DDR3 yüksek FPS versede bazı düşük hızları yüzünden oyun zevkini baltalıyor.

OC yapmadan artmaz he bazı uygulamalar var ama sağlıklı olduğunu düşünmüyorum i7 3770 alıp keyfine bak 3. nesil Z serisi anakartlara çok uçuk fiyatlar çekiyorlar keza i7 3770'e de öyle o paraları hak eden bir işlemci değil birkaç ay öncesine kadar kullanıyordum paranı daha da biriktir güncel DDR4 sistem topla.

Şu an en baba DDR3 sistemi toplasan bile RAM MHz'leri yüzünden drop yiyebiliyorsun DDR3 yüksek FPS versede bazı düşük hızları yüzünden oyun zevkini baltalıyor.
Teşekkürler.

H61M-K'da çarpan kilidi var. İşlemci frekansından daha fazlasına yükseltemiyorsun. Yani hayır. Bende de i7 2600 ile H61M-K var satacağım. Lazımsa ilanıma bakabilirsin.

H61M-K'da çarpan kilidi var. İşlemci frekansından daha fazlasına yükseltemiyorsun. Yani hayır. Bende de i7 2600 ile H61M-K var satacağım. Lazımsa ilanıma bakabilirsin.
Hocam fotoğraftaki gibi Cpu Ratio diye seçenek vardı. Bu nedir ve buradan olur mu?

Bir de advanced bölümünde var galiba. Overclock edilemez mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230326-110751_YouTube.jpg
    Screenshot_20230326-110751_YouTube.jpg
    433,3 KB · Görüntüleme: 22
Bu kısımdan çarpanı ayarlayabiliyorsun evet. Ama en fazla işlemci frekansına kadar yükseliyor. Auto ile aynı yani. Bu seçenek Overclock için bir işe yaramıyor. Frekansı düşürmek için işe yarıyor. :D

Bu kısımdan çarpanı ayarlayabiliyorsun evet. Ama en fazla işlemci frekansına kadar yükseliyor. Auto ile aynı yani. Bu seçenek overclock için bir işe yaramıyor. Frekansı düşürmek için işe yarıyor. :D

Tam da sevinmiştim. Hocam bir dprum daha var anakartta ben flash ile BIOS güncellemekten korkuyorum bşr yanlış yaparım dşye. Başka bir şey yol var mı BIOS güncellemek için? Windows güncelleyebilir mı?

Geri
Yukarı