Asus H61M-F uyumlu ikinci el işlemci

188245

Kilopat
Merhaba, ben sistemimde istediğim verimi alamadığım için SSD almaya ve ișlemcimi değiștirmeye karar verdim. Anakartım 3. Nesil ișlemci destekliyor ve haliyle 3. Nesil ișlemci kalmadığı için ikinci ele yönelmem gerekiyor.

Sistemim,
  • Asus H61M-F anakart
  • Asus R7 240 ekran kartı
  • Hyperx 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM
  • Intel i3 3210 ișlemci.
Letgo'da bir bilgisayarcıdan i5 3570k buldum. Adamdan overclock yapılmadığını da öğendim. Bu konu hakkında görüșlerinizi alabilir miyim?

Bu arada ișlemci için stres testi hakkında bir șeyler söylerseniz çok sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadara alacaksın? İkinci el işlemci almakta bir sakınca yoktur. Deneyerek almak istediğini de söyle. Çok düşük bir ihtimal ama sorunlu da çıkmasın demi.

Bilgisayarcının eline i5 3570K geçecek ve O.C yapılmamış olacak. Düşündürücü. K serisi her işlemci O.C görmüştür benim gözümde. En basit örnekle açıklamak gerekirse: eski bir spor arabaya talipsin (işlemci eski olduğundan). Sahibi "bu arabayı hiç kanırtmadım, düzgün kullandım" diyor ve araba sahibi galerici(bilgisayarcı). İnandırıcı geliyor mu ? :)

Vallahi bro almanı istemem. Çoğu bakkal bilgisayarcıları nerde eski nerde sorunlu onu millete kakalamaya çalışılıyor. Hele ki bide Letgo'dan denemeden alacaksın tavsiye etmem.

Kullanim süresi az ise tercih edilebilir, bunu anlamak icinde faturasina bakilabilir. Yine denemekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı