ASUS H81-gamer anakart 5. nesil işlemcileri destekler mi?

Pcdelisi6598

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese kolay gelsin elime ASUS H81-gamer serisi bir anakartım var DDR3 bazı forumlarda paylaşımlar gördüm H81 chipsetinin 5. nesil CPU'ları desteklediğine dair bende sizlere sormak istiyorum sonuçta bu anakartı benden daha çok kullanan arkadaşlar mutlaka vardır 5.nesil destekliyorsa 5. nesil işlemciye geçmeyi düşünüyorum kolay gelsin.

Baktığım forumlar:H81 chipset will support Intel 5th Generation processor?

Merhaba herkese kolay gelsin elime ASUS H81-gamer serisi bir anakartım var DDR3 bazı forumlarda paylaşımlar gördüm H81 chipsetinin 5. nesil CPU'ları desteklediğine dair bende sizlere sormak istiyorum sonuçta bu anakartı benden daha çok kullanan arkadaşlar mutlaka vardır 5.nesil destekliyorsa 5. nesil işlemciye geçmeyi düşünüyorum kolay gelsin.

Baktığım forumlar:H81 chipset will support Intel 5th Generation processor?

5. Nesil işlemciden kastın nedir? 5. Nesil mobil işlemciler vardı. O anakarta 4. Nesil ve yenilenmiş 4. Nesil işlemcileri takabilirsin. Yani i7 4790 ve i7 4790K model işlemcileri takabilirsin en güçlü olarak.

Intel Core i işlemcilerde 5000 serisinde bazı işlemciler doğrudan X99 yonga setli LGA 2011 anakartlara takılıyorken i5 5676C gibi varlığından pek çok teknoloji editörünün bile haberdar olmadığı işlemciler LGA1150 soket ile uyumlu. Fakat bunlarda yanılmıyorsam Z97 gibi üst seviye çipsetli anakartlarda çalışıyorlar. Bulmasıda neredeyse imkansız işlemciler ve performansları hakkında bile bir fikir edinemiyoruz. LGA 1150 anakartlar daha kısıtlı bir CPU desteği ile sunulduğu içinde ikinci elde işlemci fiyatları gereksiz pahalı, 5. nesil işlemci aramak gibi ve çalışmasını ümit etmek gibi bir kumar yerine i7 4770 gibi işlemcilerle benzer performansa sahip fakat yarı yarıya ucuz fiyata bulunan Xeon E3 1240 V3 gibi 4 Core 8 thread işlemcilerden birine yönelmenizi öneririm.
Daha önce H87 anakart ile i5 4460 işlemci kullandım, bozulunca H81'e geçtim ve işlemcinin yetersiz kalması sebebi ile uzun süre işlemci araştırmıştım.

5. nesil işlemciden kastın nedir? 5. nesil mobil işlemciler vardı. O anakarta 4. nesil ve yenilenmiş 4. nesil işlemcileri takabilirsin. Yani i7 4790 ve i7 4790K model işlemcileri takabilirsin en güçlü olarak.

5. nesil i3 i5 i7 serilerinden bahtsediyorum hocam bazı foumlarda buna dair açıklamalar bulmuştum.

Intel Core i işlemcilerde 5000 serisinde bazı işlemciler doğrudan X99 yonga setli LGA 2011 anakartlara takılıyorken i5 5676C gibi varlığından pek çok teknoloji editörünün bile haberdar olmadığı işlemciler LGA1150 soket ile uyumlu. Fakat bunlarda yanılmıyorsam Z97 gibi üst seviye çipsetli anakartlarda çalışıyorlar. Bulmasıda neredeyse imkansız işlemciler ve performansları hakkında bile bir fikir edinemiyoruz. LGA 1150 anakartlar daha kısıtlı bir CPU desteği ile sunulduğu içinde ikinci elde işlemci fiyatları gereksiz pahalı, 5. nesil işlemci aramak gibi ve çalışmasını ümit etmek gibi bir kumar yerine i7 4770 gibi işlemcilerle benzer performansa sahip fakat yarı yarıya ucuz fiyata bulunan Xeon E3 1240 V3 gibi 4 Core 8 thread işlemcilerden birine yönelmenizi öneririm.
Daha önce H87 anakart ile i5 4460 işlemci kullandım, bozulunca H81'e geçtim ve işlemcinin yetersiz kalması sebebi ile uzun süre işlemci araştırmıştım.

Hocam emin olun bu sistem aslında sürpriz oldu bize hocam hediye etti şu an o sistemden yazıyorum gayet kullanışlı ben aynen sizin dediğiniz X99 sistem düşünüyordum hatta planlamalarımı yapmıştım 12. sınıfta yani seneye stajım var huananzhının X99 çift işlemcili anakartından almayı planlıyorum işlemci olarak da iki tane E5 2699 V4 CPU almayı düşünüyorum bellek olarak da 16x8'den 256 GB RAM bellek düşünüyorum M.2 SSD'li bir canavar toplayacağım hem geleceğe yatırım olacak ama bu sistem geldi bu sistem önceki PC en daha iyi önceki PC 2Duo idi bu Core serisi biraz rahatlattı açıkçası işlemci alıp bunu yan PC olarak kullanacağım huananzhı sistemi toplayıp bunu yan PC yapacağım tavsiye güzel ama ben önceden düşünmüştüm.

@Mortis06 açıklamış zaten yukarıda. Durum bundan ibaret. Zamanında ben de benzer bir sistem kullanıyordum. Xeon modellerine baktım ama sonra i7 4790'da karar kıldım. Beni uzun süre idare etti.

Zaten bu H81 anakartlara fazladan para verip k serisi CPU almaya gerek yok o.c. Yapılamıyor blck o.c. Var ama pek çekici değil ve asıl tadı vermiyor anakartım M.2 desteğide varmış sitesinden baktım BIOS Update sonrası dönüştürücüyle oluyormuş i7 4790 alıp M.2 taktımmı 32 GB RAM takarım staja kadar idare eder sonra Xeon toplarım bunu yan PC yaparım.

Sistemi ne için kullanmayı planlıyorsun ki? Bana biraz gereksiz gibi geldi.

Elektronik hastasıyım hocam 6 yıldır elektronik araştırıyorum anakart tamiri yapıyorum en çok araştırma yapmak için boş zamanlarımda minecaft oynarım çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı