ASUS H81-gamer anakart 5. nesil işlemcileri destekler mi?

Pcdelisi6598

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese kolay gelsin elime ASUS H81-gamer serisi bir anakartım var DDR3 bazı forumlarda paylaşımlar gördüm H81 chipsetinin 5. nesil CPU'ları desteklediğine dair bende sizlere sormak istiyorum sonuçta bu anakartı benden daha çok kullanan arkadaşlar mutlaka vardır 5.nesil destekliyorsa 5. nesil işlemciye geçmeyi düşünüyorum kolay gelsin.

Baktığım forumlar:H81 chipset will support Intel 5th Generation processor?

Anladım, meraksa bir şey demem ama özel bir iş için değilse o ütopik Xeon sistem çok da akıl kârı bir iş değil çünkü.

Elimdeki en iyi seçenek bu gibi görünüyor bu zeonlerın oyun performansı mükemmel testlerine baktım her ekran kartını besleyebiliyorlar ve fiyatları da çok uygun 35k ya bu sistemi toplayabiliyorum Core serisinden korkuyorum geleceğe yatırım değil Xeon en iyisidir.

2016'da çıkmış ve 2022'de desteği de kesilmiş bir sisteme geleceğe yatırım olsun demek mantıklı değil. İş için de kullanılmayacak. Ne gerek var ki? Seneye yapay zekalı çekirdekli işlemcilerin çıkacağından falan bahsediliyor. Halı hazırdaki güncel işlemciler oyun vs. konusunda çok güçlü ve nispeten ekonomikler zaten. Senin kararın tabii ama bana nereden bakarsam bakayım mantıklı gelmiyor. Zevk için daha hesaplı, hatta birkaç bin TL'ye de kurcalamak için sistemler yapılabilir.

2016'da çıkmış ve 2022'de desteği de kesilmiş bir sisteme geleceğe yatırım olsun demek mantıklı değil. İş için de kullanılmayacak. Ne gerek var ki? Seneye yapay zekalı çekirdekli işlemcilerin çıkacağından falan bahsediliyor. Halı hazırdaki güncel işlemciler oyun vs. konusunda çok güçlü ve nispeten ekonomikler zaten. Senin kararın tabii ama bana nereden bakarsam bakayım mantıklı gelmiyor. Zevk için daha hesaplı, hatta birkaç bin TL'ye de kurcalamak için sistemler yapılabilir.

Hocam bu tür işlemciler oyunlarda yüksek performans vermiyor genellikle pik yaptırılamıyor bu işlemcilere pik yaptığı durumlarda oldukça yüksek performans alabileceğiniz bir işlemci ailesidir aslında Intel yongasetinde birkaç hata yapmasayı şu an piyasada hala bu işlemcilerin iyi olduğunu söyleyen insanlar olacaktı fakat işlemcinin performans moduna girmesi için Cinebench R23 gibi testler gerekiyor illaki zaten testlerde pik yapıyor bu işlemciler Core serisini tercih etmememin nedeni saçma derecede pahalı ve fiyatına göre performans vermemeleri aşırı ısınmalarıdır Core i9 14900K yı görüyoruz AMD derseniz AMD'ye hiç yanaşamam çok pahalı ayrıca el atamam bu işlemcilere çok sıcak çalışıyorlar.

Geri
Yukarı