ASUS H81 GAMER RAM Yükseltme Sorunu

loveliness

Kilopat
Kasa: zalman z1
Anakart: Asus H81 Gamer
İşlemci: İntel Core i5 4460 3.2 Ghz Turbo Boost İle 3.4 Ghz 4 Çekirdek 64b
Ekran Kartı: Nivedia gts 256bit 1gb
Hardisk:samsun 500gb ve wdc 500 1tb hardsisk
Ram: 8GB( 2 Adet 4 GB 1.600 Mhz ) hi level

Anakartımda 4 tane DDR3 1.600 mhz kadar destekleyen aynı marka hi level aynı farkansda ram bellek var.
4gb ramlar her slotta tek tek çalışıyor. Bios acılıyor. Herhangi 2 slotta 8gb da bios açılıyor 3.ram birlıkte vaya 4 ram birlikte takılnca da çalışmıyor. Asus muşterı hizmetlerini aradığımda bana biosu güncellememi önerdi. Biosu güncelledim ama hala 3 tane ya da 4 tane ram takılı iken görüntü gelmiyor. Arkadaşim hard disk rp oranı yeterli değilse ya da ramlarin cl değerleri farklı ise açmaz dıyor. Çözüm baktım cl değerleri aynı işlemci de çift kanal desteği var. Ram markasında modelınde mı skıntı var ya da 4 slotta desteklemıyor anlamadım. Bilen varsa lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederım.

[hayır ramların seri noları farklı ama herhangi ikisi yada teki 4gb 8 gb olarak biosu acıyor 3yada dördüncüyü takınca açılmıyor)

sorun nerde anlamdım tek tek her slotta ramlar açılıyor ama 12 gb yada 16 gb olunva acılımıyor

nlamdımram markasında mı sorun var yoksa 4 modülde destekleyen ram bu marka değilmi anlamdım

anladım galıba ramlar 4 slotta destklemıyor bu marka ramlar uyumlu değl

2015te hala böyle sorun olması ınanalır gıbı değil

işin kötusu diğer 2 ramda elimde kaldı ne yazıkki bu modeli kımseye önermıyecegım aldgıma pişman oldum

Kusura bakmayın konuyu yeni gördüm. Hoplatmak gibi olmasın. Sizin yaşadığınız soruna benzer sıkıntı bende yakın zamanda yaşadım. Eski kullanmış olduğum ramlerden birinde problem varmış garantiye verdim. Aynı kanalda çalışma yaparken frekansında bir problem gerçekleşiyormuş ve kanalı kitliyormuş bu yüzden açılmıyor olabilir.Önce Biosu Defult ayarlara alıp overclock mevcut ise devre dışı bırakın.Bu şekildede karşılık alamaz iseniz. Ya anakartınızın slotlarında bir sıkıntı vardır ya da ramlerinizden bir tanesi arızalıdır. Aynı Mhz ve CL değerlerine sahip bir ram kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı