ASUS H81-Gamer Tabanlı Sistem Toplama

mrtslmn123

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar şu an ben bilgisayarımın büyük bir kısmını topladım neler aldım söyleyeyim hemen;

• Asus H81-Gamer anakart
  • MSI R9 380 4G gaming ekran kartı
  • Akasa Venom sogutucu
  • Aerocool GT-A kasa
  • 8GB Kingston Savage 1600MHz RAM

Şu an aldıklarım bunlar arkadaşlar, monitör, işlemci, 2TB harddisk, 240-250GB SSD falan eksigim kaldı. Ben 3000 TL'lik video rehberinden yararlanarak aldım yukarıdakileri. Diğerlerini de alacağım birkaç güne ama eğer aynı sisteme uyan fiyatları da ona yakın olan daha yüksek performans verecek olan eksik parçalardan tavsiyeniz varsa lütfen yardımcı olur musunuz?İişlemci i5 4590 alacağım normalde 695 lira civarına sizin önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar mesela örnek vereyim, daha iyi anlatmış olurum ne demek istedigimi.

Örnek: Intel xxx xx işlemci senin için daha iyi olacaktır 50-60 lira pahalı ama performansta fark eder ya da şu SSD'yi öneririm şu harddiski öneririm gibi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar hangisine ne kadar bütçe ayıracagımı söyleyeyim.

1. 320-360 arası SSD
  2. 250-280 arası HDD
  3. 690-730 işlemci
  4. 550-610 monitör

Ayrıca aldıgım anakarta parçalara uyumlu olmasına dikkat ederek tavsiye verin lütfen, teşekkür ederim.

K ibaresi olmayan i5 4690 daha iyi olabilir.

Hepinize merhaba arkadaşlar şu an ben bilgisayarımın büyük bir kısmını topladım neler aldım söyleyeyim hemen;

• Asus H81-Gamer anakart
  • MSI R9 380 4G gaming ekran kartı
  • Akasa Venom sogutucu
  • Aerocool GT-A kasa
  • 8GB Kingston Savage 1600MHz RAM

Şu an aldıklarım bunlar arkadaşlar, monitör, işlemci, 2TB harddisk, 240-250GB SSD falan eksigim kaldı. Ben 3000 TL'lik video rehberinden yararlanarak aldım yukarıdakileri. Diğerlerini de alacağım birkaç güne ama eğer aynı sisteme uyan fiyatları da ona yakın olan daha yüksek performans verecek olan eksik parçalardan tavsiyeniz varsa lütfen yardımcı olur musunuz?İişlemci i5 4590 alacağım normalde 695 lira civarına sizin önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar mesela örnek vereyim, daha iyi anlatmış olurum ne demek istedigimi.

Örnek: Intel xxx xx işlemci senin için daha iyi olacaktır 50-60 lira pahalı ama performansta fark eder ya da şu SSD'yi öneririm şu harddiski öneririm gibi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar hangisine ne kadar bütçe ayıracagımı söyleyeyim.

1. 320-360 arası SSD
  2. 250-280 arası HDD
  3. 690-730 işlemci
  4. 550-610 monitör

Ayrıca aldıgım anakarta parçalara uyumlu olmasına dikkat ederek tavsiye verin lütfen, teşekkür ederim.
Anakartı almış.

Screenshot (13).png

Sisteminizin tamamını daha alamamışsınız ama şimdiden hayırlı olsun. Öncelikle işlemciden başlayayım DDR3 platformunda sizin koyduğunuz bütçe aralığında alınabilecek en iyi işlemcidir, 70-80 TL daha ekleyip i5 4690 tercih edilebilir. SSD'ye gelicek olursak OCZ kaliteli işlere imza atıyor fotoğraftan da anlayabileceğiniz üzere yazma ve okuma hızı gayet yüksek bence fiyatını hak ediyor. HDD'ye değinecek olursak Seagate gayet kullanışlı ürünler üreten bir markadır, sessiz oluşu en büyük avantajıdır. En iyi Monitör markası olarak da nitelendirebileceğimiz BENQ'nun bu modeli gayet tercih edilen bir seridir, kullanıcı yorumları ve derecelendirmeleri de gayet üst seviyededir. Kusura bakmayın biraz uzun oldu fakat aklınız da soru işareti kalmaması için bu kadar uzattım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı