Asus H81 Plus Sistem Reset Atıyor

kaanbey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

• GTX 660 DCU2 O.C 2GB Ekran Kartı
  • Core i5-4440 3.1 GHZ İşlemci
  • Kingston HyperX 8GB RAM(2X4)
  • ASUS H-81 PLUS 1600MHZ Anakart
  • Cooler Master 500W Kasa Sistemim budur.

Sorunuma gelecek olursak, bilgisayar yerli yersiz rondom bir şekilde kendine reset atmaktadır. (Oyun oynarken, indirme yaparken, boştayken, film izlerken v.b)

Sorunuma çözüm olaraktan;
-Farklı ekran kartı ile kullandım.
-Format attım.
-Farklı PSU ile kullandım.
-Yetkili servis tarafından işlemcisi değiştirildi. (Sağlam işlemciyi boşu boşuna değiştirdiler ve sorun devam etti.)
-Farklı işletim sistemi kullandım.
-Ramleri tek tek ayrı soketlerde denedim, yerlerini değiştirdim.

Bunların hepsini yapmama rağmen sorunum devam etti. Şu an 3. garantiye gidişi ve bu sabah gelen mesajda sorunun RAM'lerde olduğunu ve iade alacaklarını belirttiler. Açıkçası ben sorunun RAM'lerde olduğuna ve sorunumun çözüldüğüne inanmıyorum ve kasamı 1 ay daha göndermek istemiyorum. Bilgili kişilerden sorunuma yardımcı olmalarını bekliyorum, teşekkürler.

Güncel

Merhaba arkadaşlar;

• GTX 660 DCU2 O.C 2GB Ekran Kartı
  • Core i5-4440 3.1 GHZ İşlemci
  • Kingston HyperX 8GB RAM(2X4)
  • ASUS H-81 PLUS 1600MHZ Anakart
  • Cooler Master 500W Kasa Sistemim budur.
Sorunuma gelecek olursak, bilgisayar yerli yersiz rondom bir şekilde kendine reset atmaktadır. (Oyun oynarken, indirme yaparken, boştayken, film izlerken v.b)

Sorunuma çözüm olaraktan;
-Farklı ekran kartı ile kullandım.
-Format attım.
-Farklı PSU ile kullandım.
-Yetkili servis tarafından işlemcisi değiştirildi. (Sağlam işlemciyi boşu boşuna değiştirdiler ve sorun devam etti.)
-Farklı işletim sistemi kullandım.
-Ramleri tek tek ayrı soketlerde denedim, yerlerini değiştirdim.

Bunların hepsini yapmama rağmen sorunum devam etti. Şu an 3. garantiye gidişi ve bu sabah gelen mesajda sorunun RAM'lerde olduğunu ve iade alacaklarını belirttiler. Açıkçası ben sorunun RAM'lerde olduğuna ve sorunumun çözüldüğüne inanmıyorum ve kasamı 1 ay daha göndermek istemiyorum. Bilgili kişilerden sorunuma yardımcı olmalarını bekliyorum, teşekkürler.
Yardımlarınızı bekliyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı