Çözüldü ASUS H81M-C anakart uyumlu TPM 2.0 modulü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
İşlemci
intel İ3 işlemci
Sevgili dostlarım,
Windows 10 kullanıcısıyım. İşletim sistemimi Windows 11'e yükseltmek istiyorum. Lakin PC mdeki anakart ASUS H81M-C modeli ve TPM 2.0 destekli değil. Anakartıma harici bir modül satın alıp takmak istiyorum. Ne var ki H81M-C için uyumlu model hangisidir bilmiyorum. Sayın Recep Baltaş bir videoda Technopat'ta konu açın yardımcı oluruz demişti. Eğer bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
Recep Baltaş'ın konu ile alakalı videosu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
TPM Header var ama TPM 2.0 tanıması için BIOS da lazım. İsterseniz Recep hocamın aldığı cipten de alabilirsiniz.
Hocam, modül takılsa bile TPM 2.0 desteği için uyumlu BIOS da lazım. Bu nesilde ise zor. Recep hocamın anakartı X99 serisi. Yani bu nesilden farklı. Bu arada bende de Z97X Gaming 3 var.

Hocam, modül takılsa bile TPM 2.0 desteği için uyumlu BIOS da lazım. Bu nesilde ise zor. Recep hocamın anakartı X99 serisi. Yani bu nesilden farklı. Bu arada bende de Z97X Gaming 3 var.

Sayın hocam, tanıdığım bir bilgisayarcı benim anakart için TPM 2.0 girişi var demişti. Fakat ona uygun bir modül bulmak önemli. Recep hocanın videosunu izleyince belki bir fikir alırım diye ümit etmiştim.

TPM Header var ama TPM 2.0 tanıması için BIOS da lazım. İsterseniz Recep hocamın aldığı cipten de alabilirsiniz.

Çözüm
O kadar uğraşıp boşuna zaman kaybedeceğimize. Ki sonuç istediğimiz gibi yine olmaz, anakart ve işlemciyi uygun hale getirmek daha doğru olandır. Sonuçta her şeyin bir ömrü var. Hurdadan patpat araba yapmaya benzemez dijital işler...

Mesajımda neresi hatalı ki uyarı alıyorum? Telefon, tablet ya da hangi bilişim olursa olursa, root yada benzer uygulamalara her zaman karşı olmuşumdur. Her şeyin bir gücü ve ömrü vardır. Zorlamak gereksizdir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı