ASUS H87 PLUS MemOK Hatası...

Bu sorun ekran kartı olmadan öncede olmuştu bu yüzden ekran kartı ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmedim. Muhtemelen BIOS ve ram arasında bir mesele. Teknik servis bellekleri A1-B1 takmış az önce A2-B2 olarak değiştirdim XMP mod enabled yaptım. Ai tweaker menüsünde söylediğiniz ayarıda kontrol edeceğim umarım bir daha olmaz.

Arkadaşlar merhaba. Daha önce belirttiğim bu sorun tekrar tekrar başıma gelmekte.Sistemi yeniden başlatmak için mecburen memOK tuşunu kullanıyorum. Bu bilgisayarıma zarar verir mi sizce? Bugün yine bu sorun oluştu ve MemOK tuşunu kullandım. Sistem yeniden başlayıp bios a girdiğimde belleklerden birini görmediğini farkettim sonra belleği çıkarıp yeniden taktım bu sefer gördü. Çok sıkıldım bu durumdan :S

Vatan'a git ve durumu gösterip bellekleri iadet et, Corsair al.

Zaten götürdüm. Kasayı bıraktım test edeceklerini ve akabinde hiçbir sorun olmadığını söylediler.Ben yinede ram ve anakartı değiştirmek istediğimi söyledim 15 gün geçmiş iade alamayız dediler. Yani bir daha götürdüğümde sadece servise yollayacaklar ve serviste bir sorun yok diye yollayacak :S Değiştirmem için tavsiye edebileceğiniz başka bir yol var mı?

Merhaba.Belirttiğim parça numaralı ürün ve anakartı Vatan Bilgisayar'dan temin ettim.Fakat bellekler ve anakart arasında bir uyumsuzluk olacak ki anakartımın üzerindeki MemOK tuşu bazen uyarı verip sistemin başlamasını engellemekte. Öncelikle çözümü Vatan Bilgisayar'ın teknik servisinde aradım. Fakat bir sorun olmadığını söyleyip geri verdiler. Anakart bu model bellekleri destekliyor olmasına rağmen bellek hızını ayarlayamıyor ve sorun veriyor. Her türlü yolu denememe rağmen çözüm bulamadım. 15 gün geçtiği için ürün iadesi de yapamıyorum. Servise göndersem yine birşey yok diye göndereceklerinden eminim. Bir çözüm yolu sunmanızı önemle rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Şeklinde bir mail attım umarım yanıt gelir.

- - - Güncellendi - - -

Bugün çektiğim bir video

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- - - Güncellendi - - -

Artık her açılışta bu hatayı alıyorum :S Birkaç resim daha ekleyeyim. Dikkatimi çekti XMP modda iken CAS değeri sürekli değişiyor bir bakıyorum 1-9-9-27 oluyor . Bazende 9-9-9-27 ? BIOS main ekranında bellekleri görmüyor falan :S İnce bir BIOS ayarıyla çözülcek bir sorun mu acaba? Kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarı her açışımda kasayı söküp memOK a basmak istemiyorum. Bazen bilgisayarı tekrar kapatıp açınca da düzeliveriyor :S

Lütfen bir göz atın sayın arkadaşlarım. Fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

s5g6j.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios versionunu bir kademe düşür. Sonra Biosu optimize default yap ve save yap.
Hala hata alıyorsan Asus ile iletişime geç.
BIOS u daha bugün update ettim. Yani bu sorun güncellemeden önce de oluyordu. Yarın vatanı arayacağım bakalım onlar ne önerecekler şikayet mahiyetinde bir arama yapacağım olmadı ASUS son çare olacak...

Arkadaşlarım merhaba;

2 gün evvel ASUS a attım mesaj cevaplandı ve bana şu şekilde geri döndüler.

For your issue, please clear CMOS for a try.
If still, please update bios to latest version for a try.
Yani bu durumda hepimizin ASUS ' ta çalışabilecek kapasitede insanlar olduğumuzu çıkarabiliriz. :D
(Kafama takılan bir durum ise ürünümün seri numarasını asus un sitesine girdiğimde H87I-PLUS olarak görünüyor. Halbuki bende H87-PLUS var ekran kartını siteye tanıtırkende aynı sorun oluşmuştu. Yani ASUS un internet erişimi ve veri tabanı vasat durumda.)

Vatan teknik servisinden birisiyle de görüştüm o da elektrik hattında bir sorun olabileceğini akım koruyucu priz kullanırsam belki düzelebileceğini söyledi.
(Bu arada vatan teknik servisteki arkadaş hiç ummadığım kadar ukala bir tavır içerisinde konuşuyordu. Sorunumu söylemeden önce bilgisayarımın bileşenlerini söylüyordum ki "herneyse sorun nedir!" gibi bir tavırla lafımı kesmiştir.)

Vatan'da ki arkadaşın söylediği doğru olabilir mi sizce. Şunu farkettim güç düğmesine bastığımda bu ışık yanıyor ve güç düğmesine tekrar uzun basıp bilgisayarı kapatıp açıyorum sönüyor. Yani güç düğmesine uzun basınca bilgisayardaki elektriği boşalttığım için anakart kendini ayarlıyor olabilir mi?
Gece bilgisayar prizte takılı kalıyor bu durum anakartın kafasını karıştırıyor olabilir mi sizce?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı