Asus HD 7790 Overclock Nasıl Yapılır?

Onur Özgür

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar 7790'a overclock yapmak istiyorum. Ama nasıl yapılır pek bilgim yok. Yani Gpu Clock ne kadar açılacak? Memory clock ne kadar açılacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki Gpu Tweak nasıl kullanılıyor bilgin varmı ?
Uygulamayı açtıktan sonra altta "1,2,3,4,S,G" yazdığını görürsün. 1,2,3,4'ü kendine göre kişiselleştirebilirsin. S, silent demektir yani sessiz mod. Bu modda memory clock ve gpu clock biraz düşürülür ve ekran kartının daha az ısınması ve daha sessiz olması sağlanır. G ise Gaming demektir yani oyun modu. Bu modda memory clock ve gpu clock değerleri kısmen arttırılır ve az da olsa performans artışı sağlanır. Kendin yapmak için 1'i seç ve uygun değerleri İnternet'te aratarak bul.

Araştırdım ama pek düzgün bir şey bulamadım. Bu değerler hakkında daha fazla bilgi verebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceklikle HD 7790 kartınızın markası nedir? Ona göre bir yazılım önereceğim.
Ve siz programı yükledikten sonra bir görüntü atacaksınız bana.
Ben o görüntü üzerinde düzenleme yaparak neyi ne kadar yapmanız gerektiğini göstereceğim.
Konuya dönüş yaparsanız lütfen ismimi etiketleyi unutmayın :)

@BilgisayarKurdu

Öncelikle markası Asus zaten konu başlığında belirttim. Kullandığım program GPU Tweak.

bandicam 2014-12-25 23-41-09-303.jpg

Yardımcı olursan sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı