ASUS HD7790 vs HD 6790

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes23

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben Asus derim. Sebebini bilmiyorum ama Asus'a daha sıcak bakıyorum. Garanti konusunda servis sıkıntısı çekmezsin. Powercolor hakkında hiç bilgim yok ama kullanan arkadaşlar daha iyi bilirler.

Bütçe belirtir misiniz ? Zorlarsanız kaç ₺ verebilirsiniz ekran kartına ?

Burada önemli olan ASUS ve PowerColor değil. Biri HD7790, biri HD6790. Tabi ki HD7790 DCU II almalısınız. Mantle desteği mevcut, daha yeni nesil bir kart. Fiyatına göre sizi üzmeyecektir. Ben C2Q Q8400 işlemci ve bu kart ile Full HD ultra ayarlarda BF3 oynayabiliyorum.

Şimdi soruyorum, yeni nesil mi, eski nesil mi?

Bütçe belirtir misiniz ? Zorlarsanız kaç ₺ verebilirsiniz ekran kartına ?
Notta belirttiğim gibi bilgi edinmek amaçlı sordum :)

- - - Güncellendi - - -

Ben dikkat etmemişim. İkiside aynı model kart zannettim. Tabiki HD 6790. çünkü 256 bit
Güncel değil işlemci,bellek hızı Asus'a göre düşük fakat veri yolu 256 bit bu kadar etkiler mi ? :)

- - - Güncellendi - - -

Burada önemli olan ASUS ve PowerColor değil. Biri HD7790, biri HD6790. Tabi ki HD7790 DCU II almalısınız. Mantle desteği mevcut, daha yeni nesil bir kart. Fiyatına göre sizi üzmeyecektir. Ben C2Q Q8400 işlemci ve bu kart ile Full HD ultra ayarlarda BF3 oynayabiliyorum.
Bilgilendirdiğin için çok sağol,kartının garantide olmasının sebebini sorabilirmiyim :D

- - - Güncellendi - - -

Şimdi soruyorum, yeni nesil mi, eski nesil mi?
Dediğinden hiçbir şey anlamadım :D

Eski nesil kart mı almak istersin yeni nesil mi?

256 bit olsun çamurdan olsun :D Ama Asus'un saat hızı yüksek. Seçim sana kalmış. Sanki Asus daha iyi gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı