ASUS HD7870 DirectCU II TOP veya MSI HD7870 Hawk

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 3B
Ekran Kartı alacaksan ASUS'a yöneleceksin, anakart alacaksan fiyatından dolayı MSI'a.

Aslında ASUS anakart olarak ta önde fakat fiyatından dolayı MSI tercih edeceksin.

Fakat fiyatı göz ardı edecek olursak ASUS'un özelikle ROG serisi anakartlar hesaba katarsak önde.

Böyle genelleme yapmak çok yanlış bence. Bazen zevkler ve renkler tartışılmaz...

Ekran Kartı olarak ASUS'un geçmesinin 2 nedeni var bakır ısı borusu ve doğrudan temas.

Gelelim anakarta. Mesela ben Z77A-GD55 alacağım fiyat olarak ve performans olarak harika.

Ama dediğim gibi fiyatı hesaba katmassak ASUS önde.

ASUS'un 1000 TL'yi geçen ROG serisi anakartları var ki bu anakartlara MSI veya başka bir marka tarafında rakip yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya beyler ne diyorsunuz siz? Zevk ve renk dediğin kasalarda geçerlidir, anakart dediğin performanstır.

Genel olarak ASUS'un bütün anakartlarını ve MSI'ın bütün anakartlarını kıyaslarsak ASUS genel olarak her zaman ondedir bunu siz benim kadar iyi biliyorsunuz, hatta benden çok daha iyi biliyorsunuz. ;)

Bunu sen kendin düşünüyorsun. Öyle bir şey yok. ASUS'un MSI'dan tek farkı Servisi başka bir şey değil... Bu MSI servisi kötü demek anlamına da gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kartların (7870) MSI ve asus arsında kaldıysan gpu hız ve bellek hızları birbirinden farklı olsa da (ASUS'un gpu düşük olsa mesela) yine de ASUS'u tercih et. Çünki testlerde hep bir adım önde.

Mevsres şöyle bir şey de var. MSI'ın sunduğu OC performansı ekran kartı piyasasında en iyi performans şu an. Ama ASUS soğutmada daha iyi, ona lafım yok.

Ne MSI ne de ASUS fabrika çıkışlı OC konusunda en iyi değil, en iyiler Zotac AMP ve Sapphire GHz Edition.

Fakat ASUS ve MSI aldığı zaman kullanıcı kendisi OC yaparak bunları geçebilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı