Asus i5 4200H Laptop İyi mi?

Yaşar Emir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar bugün pc ararken bir laptop buldum. Özelliklerini yazıyorum:

İşlemci MarkasıIntel
İşlemci Modeli4. nesil Intel® Core™ i5-4200H Çift Çekirdekli Mobil işlemci
İşlemci TipiIntel Core i5
İşlemci Hızıi5-4200H - 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'e kadar
İşlemci Cache3 MB Intel® Smart Cache
Ekran Boyutu15.6
Ekran TipiLED HD
Ekran Çözünürlüğü1366x768
Ekran KartıNvidia
Ekran Kartı Belleği2 GB - Paylaşımsız
Grafik İşlemcisiNVIDIA Geforce GTX 950M 128 Bit
HDMI1 HDMI
Sistem Belleği12GB
Bellek TipiDDR3
Max Bellek12 GB
HDD Kapasitesi750 GB
Disk Hızı5400 RPM
Optik Sürücü8x Super Multi Dual Yazıcı
BluetoothBluetooth 4.0 + HS
Usb Portu1 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Video Portu15 pinli VGA video konnektörü
KlavyeNumerik Q TR
HoparlörDahili Stereo Hoparlörler
Kart OkuyucuVar
KameraTümleşik Full HD kamera ve Mikrofon
TouchpadÇok Fonksiyonlu Touch Pad
İşletim Sistemi (Yazılım)FreeDos
Pil Teknolojisi4-cell Li-lon Pil
Notebook Ağırlığı2.45 Kg
Garanti Süresi24 Ay Resmi Asus Servisi
Üretim Yılı2015
Dokunmatik Ekran (Touchscreen)Yok
[TBODY] [/TBODY]

Arkadaslar fiyatını da yazayım. PC Fiyatı 2.400 Tl. Sizce iyi mi ürun markası? (Ban sebebi ise Kaldırırm.)
Asus ısınma yapar mı? Recep abi ve Ali abi sizden yorum bekliyorum.

Gta 5 performansını izledim. Very High ayarlarda 40 fps iyi mi, sizce almalı mıyım?
Bana zaman ayırdıgınız için tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben gta 5 i bütün özellikler full de rahat oynayabiliyorum ama bilgisayar ısınmıyor da değil yani bi de arada binalar 1-2 saniye geç yüklendiği oluyor ama oyunu müthiş kaldırıyor bilgisayar başka oyun denemedim, ayrıca bilgisayarı 4 gb ile kullanmamanı öneririm mümkünse en az bi 4 gb alıp 8 lik yaptır rahatına bak bilgisayar 32 ram destekliyor 4 slotu var.

ben gta 5 i bütün özellikler full de rahat oynayabiliyorum ama bilgisayar ısınmıyor da değil yani bi de arada binalar 1-2 saniye geç yüklendiği oluyor ama oyunu müthiş kaldırıyor bilgisayar başka oyun denemedim, ayrıca bilgisayarı 4 gb ile kullanmamanı öneririm mümkünse en az bi 4 gb alıp 8 lik yaptır rahatına bak bilgisayar 32 ram destekliyor 4 slotu var.
Haykırdım 32 GB ram destekliyor. Ve 4 slot boş öylemi tamam. :D :D :D

Hayır ya ne 32GB tı. 12GB destekliyor en fazla 1ram gömülü 1 ram slotu bosta milleti kandırmayın cihazı kullanıyorum şu an

kardeşim benim görev yöneticisinden bakabilirsin (resim de görebilirsin) ayrıca ;intel i5 4200h işlemcisi 32 gb ram, gtx950m ekran kartı da 64 gb destekler rami ona da bakabilirsin. Asus, kullanıcılar kendi ramini takıp ürünü garanti dışı bırakmamanız için hdd yerini ve bir tane ram yerini alt kapağa koymuşlar diğer ramleri takmak ve dvd slotunu değiştirmek için bilgisayarı tamamen sökmek gerekiyor.Velhasılı kelam bilgisayar 32gb ram destekliyor arkadaşlarım :)
2015-10-26 19-18-45 Görev Yöneticisi.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı