Asus K52JC işlemci değişimi

Zibildak

Hectopat
Selamlar 2010 yılında Asus K52JC laptobu aldim. Daha sonra işlemci bozuldu ve tamirci 40 TL bir işlemci taktı ama PC performansı çok düstü. Orijinal işlemci i3'tü. Ama 2010 nesille şu anki i3'ler cok farklidir özellik olarak. Sorum şu yeni nesil i3 işlemci alsam anakarta uyar mi? Veya Asus K52JC anakartına uyan en iyi işlemci hangisi? Şimdiden teşekkürler...

Ben o bilgisayarı i5 modelini 2007-2008 gibi almıştım 9 yıl kadar kullandım. Ciddî de sağlam bir bilgisayardı. Yanı baya eski bir bilgisayar suanki parçalarla uyumlu bulmak çok zor diye tahmin ediyorum.

Laptop işlemcisini normal kullanım ile bozabilene ben rastlamadım, duymadım da. Duysam da inanmam. İşlemcinin tam modeli eskiden ne idi, şimdi ne takılı? Eski işlemcini almadıysan adamdan al.i3 söküp Pentium serisi taktıysa durum anlaşılabilir, i5 taktıysa ki sanmam, o zaman başka sorun vardır. Yani donanım bilgilerini tam vermen gerek.
Yeni nesil işlemciyi bırak orijinal işlemciden bir sonraki nesil işlemciyi bile takamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı