ASUS K52jc işletim sistemi tavsiyesi

Siz 8.1 kurun hocam :D.
Windows 8.1 Home kurun olmazsa Windows 7 önerisinde bulunuruz ama desteği kesilmiş bir işletim sistemini son çare olarak öneririm hatırlatayım. :)
Peki :) biraz daha araştırayım büyük ihtimal öyle olacak 8.1den başka çare yok gibi.
Linux Mint kur Mate ancak o paklar onu.
www.linuxmint.com

Hocam bilgisayarı ben değil babam kullanıyor. Bizde ailecek Linux bilmiyorum :D kullanmasını. O yüzden Windows kuracağım.

Arkadaşlar 7 kuracağım mecbur. Destek bittiyse bitti :D destek micrsoft için bitti bizim için bitmedi :) 7'den uygulama desteği kalktığı zaman 8.1e yükseltiriz amacım şu aslında.
İlk 8.1 kurup RAM tüketimine bakmak eğer fazla yiyorsa 7 kuracaktım :) öylede yapacağım.
Arkadaşlar sormayı unuttum. Home Basic, Home Premium, Pro hangisi iyidir?
Siz 8.1 kurun hocam :D.

Windows 8.1 Home kurun olmazsa Windows 7 önerisinde bulunuruz ama desteği kesilmiş bir işletim sistemini son çare olarak öneririm hatırlatayım. :)

Arkadaşlar peki 7'nin hangi sürümünü önerirsiniz?
Home Basic, Home Premium, ve Pro bunlardan hangisi?

Son düzenleme:
Bu konuyu açan arkadaş sonuca ulaştı mı acaba? Ben de 10 yıldır K52Jc kullanıyorum. Windows 7'den direkt 10'a geçmiştim ilk çıktığı zamanlarda. Hiç 8.1 denemedim. Eğer gerçekten faydası olacaksa ben de 8.1'e geçmeyi düşünebilirim.

Bu konuyu açan arkadaş sonuca ulaştı mı acaba? Ben de 10 yıldır K52jc kullanıyorum. Windows 7'den direkt 10'a geçmiştim ilk çıktığı zamanlarda. Hiç 8.1 denemedim. Eğer gerçekten faydası olacaksa ben de 8.1'e geçmeyi düşünebilirim.

Ben Windows 7 Pro kurdum. Update'leri yaptım sonra hizmetlerden Update, hızlı hetirme ve Defender'ı kapattım. Çünkü kapatmadığım zaman acayip RAM yiyor. Klasik temaya aldım şu an çok güzel diyor 10'daki kasma yok. Ve HDD varken 8.1 kurmuştum. SSD var şu an. HDD'de 8.1 kasmıştı. Ama SSD takılana kadar da öyle kaldı. Eğer SSD varsa 8.1'e geçebilirsiniz. Aslında HDD'dede rahat çalışıyor ama bizde rahat çalışmadı. 8.1 kurdukdan sonra gereksiz servisleri kapatırsanız veya Windows 8.1 embedded sürümü kurarsanız o daha hafif olacaktır. Karar sizin. :)
ama benim tavsiyem 3GB RAM varsa 7'dir. Ama 8.1'de deneyebilirsiniz. Ben deneyecektim fakat babam istemedi. Direk 7 kurdum.

Benimki 4 GB RAM'li versiyonu. HDD var. Ama SSD takıp bir de RAM'i 8 GB'a yükseltirsem performansı artar gibi geliyor.
Ben Windows 7 Pro kurdum. Update'leri yaptım sonra hizmetlerden Update, hızlı hetirme ve Defender'ı kapattım. Çünkü kapatmadığım zaman acayip RAM yiyor. Klasik temaya aldım şu an çok güzel diyor 10'daki kasma yok. Ve HDD varken 8.1 kurmuştum. SSD var şu an. HDD'de 8.1 kasmıştı. Ama SSD takılana kadar da öyle kaldı. Eğer SSD varsa 8.1'e geçebilirsiniz. Aslında HDD'dede rahat çalışıyor ama bizde rahat çalışmadı. 8.1 kurdukdan sonra gereksiz servisleri kapatırsanız veya Windows 8.1 embedded sürümü kurarsanız o daha hafif olacaktır. Karar sizin. :)
ama benim tavsiyem 3GB RAM varsa 7'dir. Ama 8.1'de deneyebilirsiniz. Ben deneyecektim fakat babam istemedi. Direk 7 kurdum.

Benimki 4 GB RAM'li versiyonu. HDD var. Ama SSD takıp bir de RAM'i 8 GB'a yükseltirsem performansı artar gibi geliyor.

Olabilir :) bizdeki tek sıkıntı işlemci: O i3 370M işlemci. Sizde farklı olabilir ve aynen :D SSD alıp ve 2 slot olacaktı sanki o cihazlarda tahminim 2 + 2 RAM takılı veya direk 4 takılı. 8 GB RAM takarsanız ki zaten en fazla 8 GB takılıyor diye biliyorum. Bir de SSD alırsanız yüksek performans verecektir. 10 kurup gereksiz servisleri kapatırsanız, uygulamaları silerseniz işlemci kullanımı az olacaktır. Bende i5 2430M işlemci var. Gereksiz şeyleri kapattım 10'da tarayıcıda 3 sekme dahil %4 kullanıyor. Ama 10 kasarsa 8.1'e geçebilirsiniz oradada kasarsa :D ki kasmaz bence 7ye dönersiniz. Karar sizin :) youtubedada Windows 10 hızlandırma videoları var zaten. Oradan bakarak aynılarını yaparak uygulayabilirsiniz. Ve sadece gereksiz şeyleri kapatarak performans elde etmedim sadece bir tanesini söyledim :)
ve 10 hızlandırma link. Ben buna göre yaptım. Eğer beğenmezseniz başka videolarda var :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olabilir :) bizdeki tek sıkıntı işlemci: O i3 370M işlemci. Sizde farklı olabilir ve aynen :D SSD alıp ve 2 slot olacaktı sanki o cihazlarda tahminim 2 + 2 RAM takılı veya direk 4 takılı. 8 GB RAM takarsanız ki zaten en fazla 8 GB takılıyor diye biliyorum. Bir de SSD alırsanız yüksek performans verecektir. 10 kurup gereksiz servisleri kapatırsanız, uygulamaları silerseniz işlemci kullanımı az olacaktır. Bende i5 2430M işlemci var. Gereksiz şeyleri kapattım 10'da tarayıcıda 3 sekme dahil %4 kullanıyor. Ama 10 kasarsa 8.1'e geçebilirsiniz oradada kasarsa :D ki kasmaz bence 7ye dönersiniz. Karar sizin :) youtubedada Windows 10 hızlandırma videoları var zaten. Oradan bakarak aynılarını yaparak uygulayabilirsiniz. Ve sadece gereksiz şeyleri kapatarak performans elde etmedim sadece bir tanesini söyledim :)
ve 10 hızlandırma link. Ben buna göre yaptım. Eğer beğenmezseniz başka videolarda var :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler. Deneyeceğim.

Nvidia ekran kartını hâlâ görmüyorsa Asus'un sitesinden bios doyasını indir usb belleğe at sonra BIOS'un içine gir advanced bölümüne gelip start easy flash seçeneğine gir ve FSxx artık hangisi ise onun içine gir bios dosyanı gör ve yükle. Nvidia ekran kartını görecek yükleme sonunda.

NVIDIA ekran kartını hâlâ görmüyorsa ASUS'un sitesinden BIOS doyasını indir USB belleğe at sonra BIOS'un içine gir Advanced bölümüne gelip start easy flash seçeneğine gir ve fsxx artık hangisi ise onun içine gir BIOS dosyanı gör ve yükle. NVIDIA ekran kartını görecek yükleme sonunda.

Hocam onu bilgisayarcıya yaptırmam gerekiyor çünkü laptop bizim değil üniversitenin bozulursa açılmayabilir. Windows 7 var ve BIOS olayını biliyordum. Sanırım tekrar tamirciye gidecek bu durumdan ama idare ediyor şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı