Asus K53J El Capitan Kurulum Sonrası Kext Yükleme Sorunu

Ünsal İçmezz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Asus laptobuma 10.11.1 El Capitan kurdum.
Kurulum sorunsuz gerçekleşti.
Şuan Mac OS X'ten yazıyorum.
Fakat ilk kez kurulum yaptım ve inanın en ufak bilgim yok.
Ses sorunu var, kext yüklemeyi beceremiyorum ve usb olmadan boot etme olayını beceremedim.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda kurulum sonrasında USB olmadan nasıl boot edebileceğiniz anlatılıyor : OS X El Capitan RAW 10.11.1 Güncel Kurulum İmajı
Sisteminize uygun kextleri bulmak için ise şu konuya göz atın: Kext Bulma
Edit: İndireceğiniz kextleri "Kext Wizard" ile yükleyebilirsiniz.

Ne yaparsam yapayım EFI bölümünü mount edemiyorum. sorun bende mi sistemde mi çözemedim.
İnanın hiç yapmadığım bişey ve beceremiyorum.
Team viewer'dan yardımcı olamazmısınız?

Eğer windows yanına kurulum yaptıysan EFI bölüntüsü oluşmaz. Clover bootloader ile MBR kurulum yaptıktan sonra HDD içinde EFI klasörü oluşur. Buraya gerekli dosyaları kopyalarsın.

Clover boot loader kurulumları:

UEFI için:
UEFI.CLover.png

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):
NON.UEFI.png

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):

MBR_Clover.png

boots error hatası için:
Bu yöntem ile usb olmadan Mac Os X'i boot ediyor ama bu sefer Windows'u bozdu hocam windows boot etmiyor.
Usb ile boot etsem de windows açılmıyor aynı şekilde..
Diğer sorunlarımı hallettim ve bunun haricinde tek bir sorunum kaldı.
Ben çift ekran kullanıyorum.
Windows'ta vga portundan çok rahat sorunsuz ikinci ekranıma görüntü aktarabiliyordum fakat Mac Os'da tek bir ekran görüyor.
Yani şöyle ki;
Mac Os açıkken vgayı taktığımda ekranı hiç algılamıyor.
Eğer makineyi komple kapatıp vga yı takarsam harici ekranıma görüntü geliyor ama bu sefer çok bulanık ve laptoptaki görüntü gidiyor.
Yani sadece bi ekranı çalıştırıyor, harici ekranı da bulanık çalıştırıyor tabi.
Ekran sürücüsüne baktım ama İntel HD3000 512 mb olarak görünüyor yani sürücü yüklenmiş

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı