ASUS k53sd Notebook sürücüleri kurulmuyor

7OKER

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet beyler, Asus "K53SD" model bir laptopum var. Bu laptoplarda açılırken f9 tuşuna bastığınızda fabrika ayarlarına geri döndürme gibi bir özellik vardı. Ancak ben biostan bu bölümü silmişim (farkında olmadan), normalde Windows 7 Home Basic yüklü olan bilgisayara mecburen önce Windows 7 Professional yükledim. Daha sonra elime bir windows 8.1 pro geçince (crackli) bunu yükledim. Şu an Asus'un sitesindeki bazı driverleri kuramıyorum. Bios update için winflash gerekiyordu mesela, ben kurmaya çalıştığımda "This program only works on a Asus computer" uyarısını alıyorum. Sizce ne yapmama gerekir ?

[Edit 1 : Sistem özelliklerini resim olarak ekte koydum.]
2014-06-30 10-51-42 Notebook & Ultrabook - K53SD - ASUS – Yandex.png

[Edit 2 : Servise gönderemem, çok tuzlu bir fiyat söylediler.]

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi driverları kuramıyorsun? Mesela bende de aynı laptop var win8.1 pro sorunsuz kullanıyorum.
winflash çalışmıyor öncelikle, FN tuşu kısayolları da çalışmıyor. bios update için 204,205,208 dosyaları vardı, ümünü tek tek bios üzerinden kurdum gene olmadı.

winflash çalışmıyor öncelikle, FN tuşu kısayolları da çalışmıyor. bios update için 204,205,208 dosyaları vardı, ümünü tek tek bios üzerinden kurdum gene olmadı.
Ben bios'a hiç dokunmadım, Fn tuşlarından da parlaklık arttırırken takılma oluyor ama diğer fonksiyonları Asus İnstant key ve Asus On-Screen Display programlarını kurunca düzgün çalıştı. Sitede win8.1 driverları olmadığı için win8'inkileri kurdum.
Notebook & Ultrabook - K53SD - ASUS

edit : Keyboard Device Filter Utility aracını da bir dene verdiğim sitede var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı