Asus K53SJ Ram desteği

Arkadaşlar Asus K53SJ laptopum var 4 GB RAM'i var. 2x4 GB RAM alarak 8 GB'a yükseltebilirim fakat vereceğim paraya değmeyeceğinden korkuyorum. Sizce gözle görülür bir performans artışı yaşar mı laptop ? Eğer RAM'i 4 GB'dan 8 GB'a yükselirse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın uygulama veya programlara bağlı. Normal bir kullanıcı isen, internette gezerim oyun oynarım v.s. 8 GB'ın hiçbir farkı olamayacaktır.

Laptopu el verdiğince oyun için oynuyorum. Crysis, Max Payne, La Noire, Far Cry 3, BF3 de oynuyorum fakat çok kasıyor. Laptop oyun amaçlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB RAM'den 8 GB RAM'e geçmek oyunlarda çok büyük bir etki yaratmayacaktır. Laptobun sınırları belli. Oyunları hangi grafiklerde oynamaya çalışıyorsun ?

İşlemcim Intel i5 (bu kadar biliyorum) ekran kartı ise Nvidia Ge Force GT520M CUDA. Oyunları orta ayarlarda sorunsuz şekilde oynayabiliyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran kartının sınırı bu kadar. RAM'i arttırsan bile daha yüksek grafiklerde oynama imkanın yok. Kasması normal.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı