Asus K53SV El Capitan boot0af Sorunu

m3rt32

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Asus k53sv Laptop' uma Mac El Capitan kurdum. Clover' ı USB' den başlatınca çalışıyor. Ancak USB olmadan HDD başlarken "boot0af " hatası veriyor. Forumu inceledim, biraz düzenleme yapınca "boot0ss" hatası verdi. Clover Configrator ile "boot0ss" i seçince, " boot0af'"yi seçince de o hatayı veriyor. Windows'ada erişemiyorum. Clover' dan seçince reset atıyor PC. Şu an elimde tek Android cihaz var ondan bir şeyler indirip atarım PC 'ye diye ama Mac görmüyor telefonu dosya modunda. Fotoğraf paylaşımı olarak seçince telefondan onları okuyor ama USB olarak seçince gorünmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Türkçe klavye olmadığı için şu an böyle yazıyorum. Cihazı açınca düzelteceğim lütfen banlamayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İnceledim, rehberdekileri yaptıktan sonra boot ederken ekranda yanıp sönen bir imleç çıkıyor ve öyle kalıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu ?

Clover Bootloader kurulumu yaparken özelleştirmelerin nedir? HDD kurulumun nedir? Aşağıdaki resimler den sana uygun olan Clover bootloader kurulumunu yaptın mı?
UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Hepsini denemen gerekmiyor. Sen yaptığın kurulumun ne olduğunu bilmiyormusun? Kurulum sıran nedir? (Windows / Mac yada Mac / Wİndows) Ayrıca Tek HDD üstünemi kurulum yapıyorsun? OS X kurulum yaptığın HDD diskin formatı nedir. GPT / MBR?

Önce windows 10 vardı tek hdd. Yeni bir partition oluşturup ona mac kurdum. Bu ekrandaki imlec olayı boot1h dosyasını önceki linkteki gibi kopyaladiktan sonra oldu. Ondan önce de boot0af ve boot0ss hatasi veriyordu.

Rehberdeki boot1h dosyasını kopyaladıktan sonra Sistemi USB kurulum ile başlatıp, kurulum ekranında terminal ile gerekli olan kodları girdin mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı