Çözüldü ASUS K555L sürekli düşük frekansta çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertdemiröz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle kullandığım laptop ASUS'un K555L modeli. i5 5200U, 4 GB RAM, orjinalinde 1TB hardisk var ama ben 500 le değiştirdim. Bir de 940M ekran kartı var.
Bu bilgisayar bir süre önce ıslandı. Dükkanı su bastı yani bildiğiniz yıkandı. Bilgisayarcıya verdik, çözemediklerini söylediler.
Bilgisayar sürekli olarak 0, 48 GHz'de çalışıyor, hiç artmıyor. Bu sebeple aşırı bir kasma söz konusu. Ben bunun çözümünü buldum oda şöyle throttle stop diye bir program var. Buradan BD proshot diye bir kutucuk var, onu kaldırınca normal frekansına dönüyor ama açıp kapatınca bilgisayarı eski haline dönüyor ve oyunlarda drop yaşıyorum. Bunun çözümü var mı anakart mı arızalı işlemcimi anlamış değilim. Çözemedim de bu tarz bir olay yaşayanlar var mı?

Çözüm
Bios üzerinden işlemci frekansını nasıl sabitleyeceğim.
Anlattığınız durum farklı bir nedenden sanırım ama bende dell bilgisayarımda aynı sorunla karşılaşmıştım. Güç yeterli gelmediğinde de aynı şekilde oluyor. Adaptör girişiyle oynadığımda düzeliyordu. Denemenizde fayda var.
Bilgisayarın pili zaten çalışmıyor.Yakın zamanda Adaptör alıp deneyeceğim.
Bu şekilde düzeliyor ama droplar hala mevcut.
Anlattığınız durum farklı bir nedenden sanırım ama bende dell bilgisayarımda aynı sorunla karşılaşmıştım. Güç yeterli gelmediğinde de aynı şekilde oluyor. Adaptör girişiyle oynadığımda düzeliyordu. Denemenizde fayda var.

Bios üzerinden işlemci frekansını nasıl sabitleyeceğim.
Bilgisayarın pili zaten çalışmıyor.Yakın zamanda Adaptör alıp deneyeceğim.
Bu şekilde düzeliyor ama droplar hala mevcut.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 25
  • image.jpg
    image.jpg
    149 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm

Geri
Yukarı