Asus K555LB vs Toshiba Satellite L50-B-27J?

utkuturan03

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Laptop almayı düşünüyorum oyun oynamak için. 2 bilgisayar arasında kararsızım. Siz ne düşünürsünüz ve sizce bu fiyat aralığında başka ne alınabilir ?

1-ASUS K555LB-XO187H 15 6/i5-5200U/8G/750G/WIN8 1 noteBOOK

TEKNİK ÖZelLİKLER
Ürün Kodu 125032982
SABİT DİSK 750 GB Sabit Disk Tipi SATA
bellek 8 GB YAZILIM Windows
Dokunmatik ekran Yok BLUETOOTH PORTU Var
MARKA ASUS pil Hücre Sayısı 2 cell
Kart Okuyucu Var İŞLEMCİ intel Core i5-5200U
EKRAN BELLEĞİ 2 GB NVIDIA GeForce 940M EKRAN ÖZELLİĞİ LED
OPTİK SÜRÜCÜLER Super Multi usb BAĞLANTI ADEDİ 1xUSB 2.0 - 2xUSB 3.0
Kullanım Tipi dizüstü MODEL K555LB-XO187H
BELLEK TİPİ DDR3 İşlemci Turbo Hızı 2,7GHz
EKRAN BOYUTU 15,6" Bilgisayar Tipi Notebook
AĞIRLIK 2,3 kg USB 3.0 Var
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1366 x 768 İŞLEMCİ HIZI 2,2GHz
Ön Kamera Var İşlemci Markası Intel
Ürün MenşeiÇİN

FİYAT : 1.799,00 tl

2-TOSHIBA SATELLİTE L50-B-27J GÜMÜŞ NOTEBOOK

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ürün Kodu 125032937
SABİT DİSK 1 TB Ssd Yok
Sabit Disk Tipi SATA BELLEK 8 GB
YAZILIM Windows Dokunmatik Ekran Yok
BLUETOOTH PORTU Var MARKA TOSHIBA
Kart Okuyucu Var İŞLEMCİ Intel Core i5-5200U
EKRAN BELLEĞİ 2 GB EKRAN ÖZELLİĞİ LED
OPTİK SÜRÜCÜLER DVD Super Multi USB BAĞLANTI ADEDİ 3 Adet
PİL ÖMRÜ 6 saat MODEL L50-B-27J
BELLEK TİPİ DDR3 İşlemci Turbo Hızı 2,70 GHz
EKRAN BOYUTU 15,6" Bilgisayar Tipi Notebook
AĞIRLIK 2,2 kg USB 3.0 Var
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1366 x 768 İŞLEMCİ HIZI 2,20 GHz
Ön Kamera Var İşlemci Markası Intel
Ürün MenşeiÇİN

Eğer bu toshibayı alırsam yanında yanında mouse , çanta , kulaklık ve 1 gb toshiba harddisk verilcek

FİYAT : 2.299,00 TL

NOT :2000-2200 arası daha iyi olabilir dediğiniz (asus-toshiba) varsa öneririnizi duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır bende bilgisayar almayı planlıyordum. En sonunda masaüstüne yöneldim.

Asus ve Toshiba markalarını çok inceledim. Öncelikle Asus bilgisayarlarda kronik sorunlar çok fazla. Her modelinde illa bir sorun çıkıyor. En son bu forumda bir arkadaş almak istediğin Asus ile ilgili konu açmıştı. Bilgisayar ağırmış ve belgelerimi bile açarken kasıyormuş. Şimdi o model metal kasa ama asus bazı bileşenleri kötü tutuyor. Misal bir Asus ile Toshiba arasında ekran kalitesi bir hayli fazla. Misal Asus bilgisayarda hangi Wifi kartı var onu bile bilmiyoruz. Kapalı kutu. TOSHIBA modele gelirsek kaliteli ama fiyatı çok yuksek. Kullandıkları ekran kartları çok düşük. Misal açtığın konudaki Asus ile Toshiba birebir aynı özellikte sayılır. Hatta Asus bilgisayarın ekran kartı daha iyi ama arada 500 tl bir fark var.

Eğer oyun oynamiyacaksan ödev film gibi işler için şu an kampanyada olan Asus X554LD-XO598D Laptop şu pcyi alabilirsin. Piyasada 1000lira ve işini göreceğine eminim.

1 ay belki laptop aradım. 2800 bandına kadar doğru dürüst laptop yok. Bende masa üstüne yöneldim.

Son olarak Asus o modeli alma derim. Fiyata göre kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Toshiba ise haddinden fazla pahalı. Linkte önerdiğim pc Asus ancak fiyata göre iyi olduğunu gördüğüm için paylaşmak istedim

Uzun zamandır bende bilgisayar almayı planlıyordum. En sonunda masaüstüne yöneldim.

Asus ve Toshiba markalarını çok inceledim. Öncelikle Asus bilgisayarlarda kronik sorunlar çok fazla. Her modelinde illa bir sorun çıkıyor. En son bu forumda bir arkadaş almak istediğin Asus ile ilgili konu açmıştı. Bilgisayar ağırmış ve belgelerimi bile açarken kasıyormuş. Şimdi o model metal kasa ama asus bazı bileşenleri kötü tutuyor. Misal bir Asus ile Toshiba arasında ekran kalitesi bir hayli fazla. Misal Asus bilgisayarda hangi Wifi kartı var onu bile bilmiyoruz. Kapalı kutu. TOSHIBA modele gelirsek kaliteli ama fiyatı çok yuksek. Kullandıkları ekran kartları çok düşük. Misal açtığın konudaki Asus ile Toshiba birebir aynı özellikte sayılır. Hatta Asus bilgisayarın ekran kartı daha iyi ama arada 500 tl bir fark var.

Eğer oyun oynamiyacaksan ödev film gibi işler için şu an kampanyada olan Asus X554LD-XO598D Laptop şu pcyi alabilirsin. Piyasada 1000lira ve işini göreceğine eminim.

1 ay belki laptop aradım. 2800 bandına kadar doğru dürüst laptop yok. Bende masa üstüne yöneldim.

Son olarak Asus o modeli alma derim. Fiyata göre kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Toshiba ise haddinden fazla pahalı. Linkte önerdiğim pc Asus ancak fiyata göre iyi olduğunu gördüğüm için paylaşmak istedim
Ben oyun için kullanmak istiyorum ve bütcem 2000-2200 bana önerebileceğiniz bir şey var mı ? (Not : Laptop olmalı )

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı