ASUS K555U SSD Takviyesi Nasıl Olur?

esat585

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim üzere elimde bulunan ASUS K555U model laptopuma SSD takviyesi yapacağım. Bunun için Amazon'dan SanDisk Plus 240 GB SSD ve bir de CD ROM yerine takmak için gerekli olan aparatı sipariş ettim. SSD'yi normal HDD yerine, eski HDD'yi de CD ROM yerine takılan aparata takmayı düşünüyorum. Başka gereken bir şey var mı? Format için özel yapmam gereken herhangi bir şey var mıdır? Varsa bunlar nelerdir? Yardımlarınız için teşekkürler...

SSD üzerine Windows’u kurunca farkı göreceksiniz. SSD hayat kurtarıyor cidden. HDD’de önceki sistem olacağından gerekli dosyaları bir yere yedekleyip onu da format sırasında biçimlendirip bir birim olarak ayırın. Başka yapmanız gereken bir şey yok.

SSD üzerine Windows’u kurunca farkı göreceksiniz. SSD hayat kurtarıyor cidden. HDD’de önceki sistem olacağından gerekli dosyaları bir yere yedekleyip onu da format sırasında biçimlendirip bir birim olarak ayırın. Başka yapmanız gereken bir şey yok.
Peki eski HDD'yi biçimlendirmezsem olur mu? İçinde işletim sistemi kalsa ama boot olarak SSD seçili olsa?

Peki eski HDD'yi biçimlendirmezsem olur mu? İçinde işletim sistemi kalsa ama boot olarak SSD seçili olsa?
Şimdi bu konuda daha bilgili arkadaşlar cevap verirse iyi olur. Ben Kali ile Windows’u dual kullanıyorum. Başlangıçta bana soruyor. Sizde de öyle olur mu bilmem. Bilgili arkadaşlar konuya açıklık getirir.

Geri
Yukarı