ASUS K555ub bozuk inverter nasıl tamir edilir?

Bütçe
150

mustafadr12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS K555ub laptopum var. Birkaç gün önce bir sorun yaşadım laptop açılıyor ekran çok karanlık, aşırı zor fark ediliyor. Parlaklık ile alakalı değil başka monitöre bağladığımda çalışıyor. Bilgisayarcıya götürdüm inverter bozulmuştur dedi 250 lira para istedi. Ben daha ucuz bir şekilde nasıl yapabilirim? Kendim sipariş etsem internetten öyle yapsam.

K555ub gibi 2010 senesinden sonra üretilmiş laptoplarda inverter bulunmaz. Onlar led aydınlatmalıdır. Yüksek ihtimalle LCD panel'de üstte ve altta bulunan iki led modülünden birisi bozuldu. Fotoğraf yükleyebilir misiniz?

Kendin yaparsın ama o parça pek bulunmuyor. Notebook toptancılarını dolaşman lazım. 40-50 tlye gelir o zaman.
Ne bulacam onu da bilmiyorum ki
K555ub gibi 2010 senesinden sonra üretilmiş laptoplarda inverter bulunmaz. Onlar led aydınlatmalıdır. Yüksek ihtimalle LCD panel'de üstte ve altta bulunan iki led modülünden birisi bozuldu. Fotoğraf yükleyebilir misiniz?
16335475884418742088572548152256.jpg
16335476375887497542854480770925.jpg

İlk resimde gösterdiğiniz parça inverter değil, LCD panelin kontrol kartının bir kısmıdır. Ekranınız led aydınlatmalı, dolayısıyla inverter bulunmaz.

Bilgisayarcı, bilgisayarınızı kontrol etti mi? Yoksa sadece ayak üstü sorundan bahsettiğiniz de mi inverter bozulmuştur dedi?

Görüntünün karanlık ta olsa olduğunu söylemiştiniz. Ekran çalışırken bir fotoğraf yükler misiniz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 48
İlk resimde gösterdiğiniz parça inverter değil, LCD panelin kontrol kartının bir kısmıdır. Ekranınız led aydınlatmalı, dolayısıyla inverter bulunmaz.

Bilgisayarcı, bilgisayarınızı kontrol etti mi? Yoksa sadece ayak üstü sorundan bahsettiğiniz de mi inverter bozulmuştur dedi?

Görüntünün karanlık ta olsa olduğunu söylemiştiniz. Ekran çalışırken bir fotoğraf yükler misiniz?
Hocam telefonun flaşını açarsam öyle zar zor gözüküyor. Bilgisayarcıya " ekran çok karanlık ya nverter ya da florasanı bozuk" dedim bunda florasan olmaz inverter bozuktur dedi. Ordan fiyat biçti

Hocam telefonun flaşını açarsam öyle zar zor gözüküyor. Bilgisayarcıya " ekran çok karanlık ya nverter ya da florasanı bozuk" dedim bunda florasan olmaz inverter bozuktur dedi. Ordan fiyat biçti
Hocam inverter denilen şey florasanı çalıştırmak için gerekli bir parça zaten. LED panel için inverter'a gerek yok. Dolayısıyla bilgisayarınızda inverter olmadığı için bozulan şey inverter değildir. Bilgisayarcı bunu bilmiyorsa ben bilgisayarımı ona emanet etmezdim.

Sizin sorununuzda bozulan şey çok yüksek ihtimalle LCD panelin içindeki LED'lerdir. Tamiri çok zordur ama belki profesyonel televizyon tamircileri yapabilir. Yakınınızda varsa bir televizyoncuya gösterin. Ama büyük ihtimalle ben yapamam der. Yerinizde olsam internet'ten veya yedek parçacılardan 2.el LCD panel bakardım. O laptop'a sıfır panel almanızı tavsiye etmem. Gayet eski çünkü. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı