ASUS K555UB Ses cızırtısı ve ekran sararma sorunu

YunusEmreYilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Alalı 2 ay olan bilgisayarımın driverlarını CD'si olmasına rağmen ASUS destek sayfasından indirip kurdum her şey tamam fakat seste ara sıra yırtılma gibi bir cızırtı oluyor. Birde ekranda renk değiştirme olayı var renk birden sarı oluyor.
NOT: Splendid Normal ayarlarda.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Splendid manuel ayarlarından kendin seçersen olmaz sararma. 2 ayda donanımda bir sorun olmaz, ilk geldiğinde de öylemiydi ? Ses sorunu driverdan kaynaklanıyordur. Realtek W10 uyumlu yüklediğine emin ol.

Ses kartı güncellendiğinde ses çıkmamasının sebebi varsayılan ses aygıtının kulaklık olarak seçili olmasından kaynaklanıyor olabilir windows 10 a geçince bendede oluşmuştu

Zaten K555UB W10'dan başka işletim sistemi desteklemiyor. Ses driverlarını Windows Update kurdu. Nvidia ve hd 520 driverlerini kendim kurdum. Geforce Experience(beta) yüklü. Kendi ayarlarımı da yaptım fakat gene aynı

Arkadaşlar sorun devam edince sinir olup format attım. Sürücüleri DVD'den kurunca düzeldi.

Arkadaşlar sürücüleri internetten kuracaklara tavsiyem splendidi kurmasınlar. Kurunca sorun devam ediyor. DVD'den kuracaklar da parolayı kaldırsınlar ve PC'yi kendi haline bıraksınlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı