Asus K55UB HDD Işığının Sönmesi ve Donma Sorunu

eballci

Hectopat
Merhabalar,
Sizlere yaşadığım bir sorunun sebebini ve varsa çözümünü soracağım...

İki gün önce bilgisayarımın HDD ışığı sönmüştü ve dondu. Ekranda var olanlar kalıyordu ama bir şeye tıklayınca işlem gerçekleşmiyordu. Birkaç kez format attım lakin olmadı. Tarama yaptın olmadı. Regenerator HDD yaptıktan sonra format attım yine olmadı. Bu donma durumu bilgisayar açıkken belirli olmayan bir sürede başlıyor ve bilgisayar tamamen kitleniyor. Elim kolum bağlı kalıp bende güç tuşuna basılı tutarak reset atıyorum. Size sorum ise bu problem neden kaynaklı olabilir ve bu kaynağın bir çözümü var mı?
---
Asus K55UB; Intel Core I5 6200U, Nvidia GF 940M, RAM 12GB, HGST HTS541010A9E680

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginiz için teşekkür ederim. Ben bu bilgisayarı geçen sene bu zamanlarda vatandan almıştım. Orada HDD yi SSD ile değiştirtme imkanım varmı acaba

İlginiz için teşekkür ederim. Ben bu bilgisayarı geçen sene bu zamanlarda vatandan almıştım. Orada HDD yi SSD ile değiştirtme imkanım varmı acaba
Evet değiştirebilirsiniz. Bizzat kendinizde yapabilirsiniz. Asus HDD RAM gibi bileşenlere kullanıcının erişmesine izin veriyor. Bu yönde çok iyi bir firma. Ancak SSD takmadan HDD yi servise gönderin. Yenisini gönderirlerse satıp daha yüksek kapasiteli SSD alırsınız.

İnce fikriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar :). Bu arada bilgisayarıma tekrar regenerator yaptım yaklaşık 4 saattir açık. Herhangi bir donma olmadı. Acaba sorun düzelmiş(inşAllah) olabilir mi?

İnce fikriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar :). Bu arada bilgisayarıma tekrar regenerator yaptım yaklaşık 4 saattir açık. Herhangi bir donma olmadı. Acaba sorun düzelmiş(inşAllah) olabilir mi?
İhtimaller üzerinde durmayın. Servis görmesinde yarar var. Orada tüm bileşenleri test edecekler.

Bu sorunun benzeri bende de oldu içine koydukları HDD piyasadaki en kalitesiz HDD'lerden bilgisayarı aldıktan bir yıl sonra smart hatası çıktı içindeki onca arşivim çöp oldu.

Bu sorunun benzeri bende de oldu içine koydukları HDD piyasadaki en kalitesiz HDD'lerden bilgisayarı aldıktan bir yıl sonra smart hatası çıktı içindeki onca arşivim çöp oldu.
Hitachi marka HDD ler en az arıza yapan markadır. Size denk gelmiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı