ASUS K55VD laptop harici ekran kartı takılır mı?

ErgunBey

Centipat
Forumda konulara baktım ama tam istediğim cevapları bulamadım.

ASUS K55VD olan laptopuma harici ekran kartı takmak istiyorum ama modeli farkeder mi onu anlamadım. Ya da hangi ekran kartını takabilirim neyi destekler o konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Bu modeli araştırdım.Ekran kartı anakarta gömülü değiştiremessiniz.Ancak anakartı değiştirirseniz anca o şekilde takabilirsiniz.

Emin misiniz çoğunlukla her laptopa takılıyor diye gördüm ama .🤔
kusura bakmayın bu konularda biraz cahilim yeni yeni araştırıp öğreniyorum. Bu egpu denen olay ile laptopun altından dönüştürücü ile mi ne takılıyor o olmuyor mu şimdi .

Emin misiniz çoğunlukla her laptopa takılıyor diye gördüm ama .🤔
Genelde oyun amaçlı üretilen dizüstü bilgisayarlara takılıyor. Senin modelinde ekran kartları çip şeklinmde olduğu için maalesef mümkün değil.

Bu modeli araştırdım. Ekran kartı anakarta gömülü değiştiremessiniz. Ancak anakartı değiştirirseniz anca o şekilde takabilirsiniz.
Ancak anakart değişimiyle beraber ekran kartı elde edebilirsin ki bu da işlemcinin de değişmesi anlamına gelebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerekli bilgiyi bu videodan alabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerekli bilgiyi bu videodan alabilirsin.
evet dostum yorumun için öncelikle teşekkür ederim.
Bu videoyu izledim ve gayet güzel anlatıyor fakat merak ettiğim bu değil.
Harici ekran kartı takılıyor diye biliyordum onun için hangisini takmak mantıklı olur onu öğrenmek istedim. Ama @181272 dostumuzda takamayacağımızı söyledi şimdi kafam karmakarışık oldu.

Boşa masraf yaparsınız. E gpu çalışacağı belli değil. Çalışsa bile GPU şaha kalkarken CPU darboğaz yapacak. Dediğim gibi HQ QM CPU ya sahip olmayan kullanıcıların bu yöntemi denemesi saçmalık olur.

evet dostum yorumun için öncelikle teşekkür ederim.
Bu videoyu izledim ve gayet güzel anlatıyor fakat merak ettiğim bu değil.
Harici ekran kartı takılıyor diye biliyordum onun için hangisini takmak mantıklı olur onu öğrenmek istedim. Ama @181272 dostumuzda takamayacağımızı söyledi şimdi kafam karmakarışık oldu.
Bu teknolojiden haberim var. Laptop'larda bulunan PCI soketinde Wi-Fi kartı bulunuyor. Öncelikle kablosuz ağdan vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü bu kartlar oraya takılıyor. Daha sonra da buna güzel bir para vermeniz. Ama bunun konusunu hiç açmadık çünkü vereceğin paranın karşılığını veremeyecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı