Asus K55VJ Ekran Kartı Değişimi

furkanmermi

Hectopat
Daha fazla  
Cihazım asus k55vj. İ5 işlemci, 6 gb ram vs ekran kartım ise gt 635m ve pc 2 yaşını doldurdu. Yaklaşık 1 yıl önce asus teknik servisi aradım ve ekran kartı değişme imkanı var mı diye sordum ve ekran kartı anakarta gömülü denildi. Geçen gün macun yenileme işlemine girdim laptobu komple söktüm. Ekran kartı fotoda olduğu gibi anakarta gömülü falan değil yani değişme şansı var. Gpu performansını arttırma amacı ile nasıl bir ekran kartı takılabilir veya yükseltme harici başka bir yol var mı ? Bu kartın slotu nedir ne değildir hangi kartlar uyar? Mxm 1-2-3 nedir a-b slotu nedir ? Başka slot çeşitleri de var mı ? Bu kart mxm 1 mi, 2 mi, 3 mü, bir de pcı express muhabbeti var. Yardım istediğim konu şu, bu cihaza gpu olarak yükseltme yapılabilir mi ? Yapılabilirse yapılan ekran kartı modelleri nelerdir ? Kartın yer tutması büyüklüğü önemli değil cd okuyucuyu pc'den çıkartmaya hazırım :D Yeter ki uyumlu bir kart olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ekran kartınız değiştirilebiliyor. Önemli olan yeni alınacak kartın TDP değeri ve sokete uyup uymaması. Ayrıca yenisini kolay temin etmeniz zor. Ebay üzerinden 2. el bulma ihtimaliniz yüksek, olmazsa ara ara kontrol edip bekleyeceksiniz. Soketin üzerindeki yazıların okunduğu bir resmini buraya atabilir misiniz?

Evet ekran kartınız değiştirilebiliyor. Önemli olan yeni alınacak kartın TDP değeri ve sokete uyup uymaması. Ayrıca yenisini kolay temin etmeniz zor. Ebay üzerinden 2. el bulma ihtimaliniz yüksek, olmazsa ara ara kontrol edip bekleyeceksiniz. Soketin üzerindeki yazıların okunduğu bir resmini buraya atabilir misiniz?
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

2 şer attınız resimleri. :D Ekran kartı modelinizide söyleyin TDP olarak uygun kartı bulmak açısından soruyorum. :)
Düzeltme: Pardon ilk mesajınızda varmış bekleyin bir bakayım uygun karta. :D

2 şer attınız resimleri. :D Ekran kartı modelinizide söyleyin TDP olarak uygun kartı bulmak açısından soruyorum. :)
Düzeltme: Pardon ilk mesajınızda varmış bekleyin bir bakayım uygun karta. :D
forum konularında biraz cahilim yalan yok ikişer foto olayını düzeltemedim :D

nvidia detaylı bilgi:

[Ekran]
İşletim Sistemi:Windows 10 Home Single Language, 64-bit
DirectX sürümü:12.0
GPU işlemcisi:GeForce GT 635M
Sürücü sürümü:364.51
Direct3D API sürümü:11.2
Direct3D özellik düzeyi:11_0
CUDA Çekirdeği Sayısı:96
Çekirdek saat hızı:660 MHz
Shader saat hızı:1320 MHz
Bellek veri hızı:1800 MHz
Bellek arabirimi:128 bit
Bellek bant genişliği:28.80 GB/saniye
Toplam kullanılabilir grafik belleği:4095 MB
Ayrılmış video belleği:2048 MB DDR3
Sistem video belleği:0 MB
Paylaşımlı sistem belleği:2047 MB
Video BIOS sürümü:70.08.BD.00.12
IRQ:Not used
Veri Yolu: PCI Express x16 Gen2
Aygıt Tanıtıcısı:10DE 0DE3 14471043
Parça Numarası:1303 0000

techpowerup.com ekran görüntüsü:

Adsız.png

ASUS K55VJ Ekran Kartı Değişir mi ?
Bunu buldum Recep abi olmaz demiş ve MXM slotlara baktım hakikaten hiçbirine benzemiyor, tamamen farklı bir slot. Sizin kullandığınız modelin piyasaya sürülen bir başka sürümünde farklı bir ekran kartı kullanılmış ise ancak onu takabilirsiniz onunda tdp değerleri büyük ihtimalle uymaz. TDP'nin uyması için az güç çeken yeni mimari kart gerekiyor. Sizin slota en çok benzeyen giriş MXM 3.0. TDP değeri olarak da uyumlu en uygun mxm 3.0 kart aşağıdaki gt 940m. Uyarsa bu takılmalı ama girişe uygun değil gibi. En bariz fark metal bağlantı noktasındaki bacak sayıları. :) Sizinkinde çok daha az.
2643.jpg

ASUS K55VJ Ekran Kartı Değişir mi ?
Bunu buldum Recep abi olmaz demiş ve MXM slotlara baktım hakikaten hiçbirine benzemiyor, tamamen farklı bir slot. Sizin kullandığınız modelin piyasaya sürülen bir başka sürümünde farklı bir ekran kartı kullanılmış ise ancak onu takabilirsiniz onunda tdp değerleri büyük ihtimalle uymaz. TDP'nin uyması için az güç çeken yeni mimari kart gerekiyor. Sizin slota en çok benzeyen giriş MXM 3.0. TDP değeri olarak da uyumlu en uygun mxm 3.0 kart aşağıdaki gt 940m. Uyarsa bu takılmalı ama girişe uygun değil gibi. En bariz fark metal bağlantı noktasındaki bacak sayıları. :) Sizinkinde çok daha az.
Eki Görüntüle 150897

Bu kartın vida yuvaları uymuyor ama ebat vs uyuyor gibi gözüküyor. Ben bu kartı alsam(nerden bulabilirim ?) Uydugu kadar vidasını taksam hiç uyan yoksa da sıcak silikon ile kartı sabitlesem çok mu Allah'a emanet durur? :D Isı borularına da bi çözümüm var bu arada?

Bağlantı noktasındaki bacak sayıları. :) Sizinkinde çok daha az. Uymaz gibi duruyor. :D Taksanızda çalışmaz diye tahmin yürütüyorum. :D

Bağlantı noktasındaki bacak sayıları. :) Sizinkinde çok daha az. Uymaz gibi duruyor. :D Taksanızda çalışmaz diye tahmin yürütüyorum. :D
Ha evet pin sayıları farklı gibi duruyor. Şimdi techpowerup'tan baktım farklıymış. Hüsran hüsran hüsran. En iyisi sabredip yeni PC almak sanırım :D

Geri
Yukarı