ASUS K55vj ekran kartı değiştirme

asteryuno

Centipat
Arkadaşlar ASUS K55VJ-SX090H laptobumun ekran kartı bozuldu yeni ekran kartı alacağım ama almışken kullanabileceğim en iyisi hangisi ise onu kullanmak istiyorum. Ama hangisini kullanabilirim ve nereden satın alabilirim şimdiden her şey için teşekkürler.
Özellikleri:
i5-3210M işlemci.
1 TB HDD.
60Hz 1366*768 ekran.
NVIDIA GT 635M ekran kartı.
6 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız anakarta gömülüdür, değiştiremezsiniz.

Merhaba iyi gunler bilgisayarımı söktüm ekran kartım gömülü değil bende gömülü diye bekliyordum ama gömülü çıkmadı hemen fotoğrafını atıyorum. Ekran kartı normal soketli olduğunu anlayınca buraya yazmak istedim.

Dosya Ekleri

• IMG-20200511-WA0021.jpeg
    IMG-20200511-WA0021.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 155
  • IMG-20200511-WA0026.jpeg
    IMG-20200511-WA0026.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 109
Merhaba iyi gunler bilgisayarımı söktüm ekran kartım gömülü değil bende gömülü diye bekliyordum ama gömülü çıkmadı hemen fotoğrafını atıyorum. Ekran kartı normal soketli olduğunu anlayınca buraya yazmak istedim.
Anakarta ait internet görüntüleriniz öyle gözüküyordu, "MXM ekran kartları"ndan uygun boyutlu alabilirsiniz sanırım.

Anakarta ait internet görüntüleriniz öyle gözüküyordu, "MXM ekran kartları"ndan uygun boyutlu alabilirsiniz sanırım.

Evet internet görüntüleri öyle ama bazıları böyle üretilmiş anladığım kadarıyla internette böyle olan ekran kartı da bulunmakta peki ekran kartını nereden temin edebilirim ve fan kaldırır mu bunları bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Evet internet görüntüleri öyle ama bazıları böyle üretilmiş anladığım kadarıyla internette böyle olan ekran kartı da bulunmakta peki ekran kartını nereden temin edebilirim ve fan kaldırır mu bunları bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Bir fikrim yok, MXM ile daha önce hiç uğraşmadım, forum çevrem de az olduğu için kimseyi etiketleyemiyorum açıkçası :)

Standart MXM Portlu GPU'lar sizin cihaza uymaz. ROG Serisi kartlarda uymaz. Bu seriye özel kartlar olması muhtemel olduğu için bence benzer özellikte GT645M 650 veya 750 gibi uyumlu ve bi tık da olsa daha iyi olan en az 2GB VRAM'e sahip mümkünse bellek ve saat hızları minimum 800MHz civarında olan kartlar olsun. Overclockla 1000MHz seviyelere ulaştırılıp 2GB VRAM ve i7 İşlemci takarak hatrı sayılır seviyelere getirebilirsiniz.

Standart MXM portlu GPU'lar sizin cihaza uymaz. ROG serisi kartlarda uymaz. Bu seriye özel kartlar olması muhtemel olduğu için bence benzer özellikte GT645M 650 veya 750 gibi uyumlu ve bir tık da olsa daha iyi olan en az 2 GB VRAM'e sahip mümkünse bellek ve saat hızları minimum 800MHz civarında olan kartlar olsun. Overclockla 1000MHz seviyelere ulaştırılıp 2 GB VRAM ve i7 işlemci takarak hatrı sayılır seviyelere getirebilirsiniz.

Peki bu dediğiniz ekran kartlarını nerede bulabilirim acaba bu arada cevaplar için teşekkürler...

Geri
Yukarı