Asus K55VJ Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

MTSProductions

Hectopat
Daha fazla  
Laptobun Power tuşuna bastığım zaman DVD-Rom dan ses çıkıyor ve HDD ışığı yanıp sönüyor ve ne kadar beklediysem de ekrana görüntü gelmiyor. Bu olayın öncesinde laptoba format atmaya çalışıyordum. BİOS'tan CD-Rom'u USB yaptım ama pek de emin değilim ne yaptığımı. Çünkü ASUS'un BİOS'u çok karışık. Ondan sonra bilgisayar yeniden başladı ama ekrana hiçbir görüntü gelmedi ve Windows sesi filan da gelmedi.

Fan çalışıyor ama çok çok az bir şekilde ve çok sessiz bir şekilde hafif bir sıcak hafa üflüyor. Bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartı yandı dedi, 200 TL istedi. Benim bunu 200 TL dışında çözebileceğim bir yöntem var mı ? Cevaplarınızı esirgemeyiniz lütfen :)

Dipnot: Garantisi bitti.
Laptop Model: Asus K55VJ
Ekran kartı Nvidia GT 635m

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal bilgisayarcı reballing yapacak ve bunun garantisi de yok, birkaç ay sonra tekrar bozulabilir. Servise götürmeni öneririm. Benimde zamanında bilgisayarımın başına böyle bir şey gelmişti, bilgisayarın etrafını sarıp güç tuşuna basıyordum ve iyice ısınmasını bekliyordum, böyle el deydirilemeyecek kadar neredeyse, sonra pili, şarjı çıkarıp bilgisayarı soğumaya bırakıyordum, iyice soğuduktan sonra normal bir şekilde açılıyordu. Sonra da birkaç ay idare ediyordu. Tabi bunu yapmanı kesinlikle önermem, senin sorunun bu olmayabilir bile.

Selamınaleyküm bu sorunun sebebini biliyorum.
@

@MTSProductions

Şimdi bende de aynı PC var ben temizledikten sonra bu başıma geldi bilgisayarda 2 adet RAM var RAM'lerin yeri yanlış oldıuğu zaman bu hatayı yapıyor RAM'lerin yerlerini değiştir düzelir çünkü bende de aynısını yaptı bir PC'yi söküp anakartta kısa devre yaptırdıysan ASUS anakartlar korumaya geçer genellikle RAM olmazsa tek RAM'le çalıştır çünkü bunlarda bu hata RAM'lardan yapıyor ben benim bilgisayarımı söktüğümde bu benim başıma her seferinde geliyor HDD'de sorun yok bu arada anakart devreye girmiyor RAM'ler düşük geldiği için.

Geri
Yukarı