Laptop ekrana görüntü gelmiyor

oğulcan yorgun

Hectopat
Daha fazla  
Bu laptop da kaçıncı yaşadığım sorun bilmiyorum, ne olmuş olabilir? Bir de ince uçlu vida yok, şehir dışındayım nasıl açabilirim?

Dosya Ekleri

• _20190829_150426.JPG
    _20190829_150426.JPG
    669,4 KB · Görüntüleme: 51
Birçok problem sayılabilir.
  • RAM belleklerinde oksitlenme veya teknik bir problem olabilir.
  • GPU'da sorun olabilir.
Ekran ile anakart arasında görüntü aktarımını sağlayan eDP kablosunda sorun olabilir veya direk panelde sorun oluşmuştur. Garantisi var ise teknik servise verin. Garantisi yoksa bile yetkili servise verin derim. Bu forumda tornavida bulmanız da pek mümkün değil. Çok yüksek ihtimalle RAM arızası diyorum. RAM belleklerinize ulaşabilirseniz tek tek RAM'leri deneyin veya pinleri silgi ile silip deneyin. Bunun dışında sizin yapacağınız pek birşey yok.

• GPU'da sorun olabilir.
Ekran ile anakart arasında görüntü aktarımını sağlayan eDP kablosunda sorun olabilir veya direk panelde sorun oluşmuştur. Garantisi var ise teknik servise verin. Garantisi yoksa bile yetkili servise verin derim. Bu forumda tornavida bulmanız da pek mümkün değil. Çok yüksek ihtimalle RAM arızası diyorum. RAM belleklerinize ulaşabilirseniz tek tek RAM'leri deneyin veya pinleri silgi ile silip deneyin. Bunun dışında sizin yapacağınız pek birşey yok.
Çok az bir görüntü var önceden götürdüm bilgisayarcıya (Garanti bitti) aynı sorunu yapmıştı bunu kendim yapabilirmiyim , görüntü var ama aşırı az, yeni farkettim.
  • GPU'da sorun olabilir.
Çok az bir görüntü var önceden götürdüm bilgisayarcıya (Garanti bitti) aynı sorunu yapmıştı bunu kendim yapabilirmiyim , görüntü var ama aşırı az, yeni farkettim.

Ekran aydınlatması, invertör veya direkt panel arızası olabilir. Ekrana sorunsuz görüntü geliyor fakat karanlık ise hiç laptopu sökmekle falan uğraşmayın derim. Sorunun kaynagı panelde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı