Asus K55VJ Laptop Hackintosh 10.10.4 Kurulumunda Fare Resminde Takılma

İlkay Günel

Hectopat
Daha fazla  
Asus K55VJ laptop'a Yosemite 10.10.4 RAW imajı ile kurulum yapmaya çalışıyorum. Inject Intel'i devre dışı bırakıp sözel ekranı geçebildim ama bu sefer de fare resmi gelen bir ekranda takılıyorum. Fareyi açmamı söylediğini tahmin ettiğim bu ekranda bir kablosuz fare taktım ama yine çalışmadı. Takıldığım yerin fotoğrafı şöyle:

8bkmn7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB / EFI / CLOVER / Kext / 10.10 klasörü içinden VoodooPS2Controller.kext, VoodooPS2Keyboard.kext, VoodooPS2Mouse.kext, VoodooPS2Trackpad.kext yedeklerini aldıktan sonra silip tekrar dene. Bir diğer yöntem harici bir USB klavye ve mouse kullanarak bu ekranı geç. Ve son olarak sistemi -x modunda bot ederek başlat.

montezuma, cezalı olduğum için cevap yazamamıştım, sonrasında unutmuşum. Cevabı geç verdiğim için özür dilerim. Kextleri sildim ama yine de fayda etmedi. Sorun USB 3.0 kaynaklı idi. USB 3.0 ile boot etmeye kalkarsam takılıyor, 2.0 ile boot edersem ve 3.0'a fare takarsam yine takılıyordu. 2 USB 3.0 ve bir USB 2.0 portum var. USB 3.0 için bir kext bulup USB ye kodum, 3.0'lar çalıştı ama bu kezde kurulum ekranında 1 dakikadan az kaldı diyerek kuruluma başladı ve sonunda kurulum başarısız şeklinde bir hata fırlattı. OS X'in bu bilgisayara kurulamayacağı yönünde bilgi veriyordu. Bir kaç kez böyle denedim ama başarısız olunca vazgeçtim.

Normal 10 TL' lik mause al, kırmızı ışıklı yanan. Bluetooth mause' ta bazen öyle sıkıntı oluyor. Bluetooth mause alırken üzerinde Mac/ Windows/ Linux destekli olmasına dikkat edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı