Çözüldü ASUS K55VJ laptopta Yosemite'de ekran kartı HD Graphics 4000 görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, bugün ASUS K55vj modelli bilgisayarıma Yosemite 10.10'u kurdum. Kurulum sorunsuz şekilde tamamlandıktan sonra ekran kartını tanıtmama rağmen ekran kartı Intel HD Graphics 4000 ve 4 MB yazıyor, bu yüzden acayip şekilde takılma ve donma yaşıyorum. Arkadaşlar çözüm olarak ID değiştir diyorsanız daha önce Mavericks 10.9. 5'i kurdum ve onda böyle bir sıkıntı yaşamamıştım onda kullandığım ekran kartı ID'si: 0x01660003'dü. Herhangi bir sorun yaşamadım ama Yosemite de bu sorunu sabahtandır forumlarda aramama rağmen çözümünü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Stangerone teşekkür ederim kardeşim ilgin alakan için.

Sorunu bir iki dakika önce çözdüm aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için link atıyorum;
Yandex.Disk
Arkadaşlar araştırdığım yabancı sitelerin bir tanesinde bir kişi daha benimle aynı sorunu yaşıyordu birisi bunu atmıştı, bunun içerisinde Clover Config'leri var. Adam tek tek Intel 3000 ve Intel 4000 sürümlerini yazmış ekran çözünürlerine göre bende benimki olan Intel HD 4000 1366x768 olan Config dosyasını clovera attım ve çok şükür sorunum çözüldü. Umarım size de faydası olur teşekkürler.
Arkadaşlar birkaç yeni gelişme ekleyeceğim şimdi. Sıfırdan kurulum yaptım belki bir yerde hata yapmışımdır diye şimdi bitirdikten sonra Clover Config'e ekran kartı ID'mi falan girip yeniden boot edince bu yazılar dolup siyah ekran oluyor sonra o geçmiyor. Tahminime göre açılıyor görüntü gelmiyor... Bootdaki Clover'dan inject Intel'i seçip fake ID ye 0x01660003 girincede açılıyor ekran kartını tanıyor ama yine 4 MB gösteriyor arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

@Silinen üye kardeş onu da denedim onda da aynı problem oluyor teşekkürler yine de önerin için.

Arkadaşlar merak eden olursa diye ekran kartını Clover'den elle girince ve geçen sefer Config'ten girdiğimde bu şekilde tanımasına rağmen 4 MB gösterdiği resim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 550
@Stangerone teşekkür ederim kardeşim ilgin alakan için.

Sorunu bir iki dakika önce çözdüm aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar için link atıyorum;
Yandex.Disk
Arkadaşlar araştırdığım yabancı sitelerin bir tanesinde bir kişi daha benimle aynı sorunu yaşıyordu birisi bunu atmıştı, bunun içerisinde Clover Config'leri var. Adam tek tek Intel 3000 ve Intel 4000 sürümlerini yazmış ekran çözünürlerine göre bende benimki olan Intel HD 4000 1366x768 olan Config dosyasını clovera attım ve çok şükür sorunum çözüldü. Umarım size de faydası olur teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı