Çözüldü Asus K55VJ Mojave Atheros 9485 Wi-Fi Kext Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tumetikaan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba değerli üstadlar.
Rehberlik ettiğiniz mojave kurulum desteğiniz ile mojave kurmayı başardım.
Ancak Kurulum aşamasına gelebilmek için clover içerisindeki kextleri sildim FakeSmc.kext ve ps2kextler hariç. Kextleri silmezsem kurulum ekranına geçemiyorum.
Başarılı olarak 30 dk içerisinde kurulumu tamamladım.
Kuruluma geçerken ekran kartım Nvidia olduğu için injectIntel seçeneğini kullanarak boot ettiğimde sorunsuz bir şekilde görüntü alabiliyorum. Bunun dışında mouse ve klavye sorunsuz çalışıyor. Ses kısmına henüz geçemedim ancak Atheros 9485 wifi bir türlü etkinleştiremedim. Sierra için bir çok destek var ama sistemi downgrade yapamıyorum. Diski tamamen biçimlendirip guid bölüntü haritası olarak yapsam bile Sierra ya düşüremiyorum sistemi. Daha yenisi yüklü uyarısı veriyor.
Durum bu olunca ben de mojave de Quallcom atheros AR9485WB-EG wirelles network adapteri kuramadım. Durum şu ki nasıl kuracağım hakkında en ufak bilgim yok. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim..

@claus
@blackandyellow

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü belirtin lütfen.

Tabiki. @claus rehber hazırlayacağını söyleyince ihtiyaç olmayacağını düşündüm.

Buradaki kexti kext utilty aracılığı ile yükleyip ilave hiç bir şey yapmadan wifi çalıştırabilirsiniz.

Kod:
https://mega.nz/#!pJwjVADJ!iSqrV9R3fs_stuXcP6-Jvifg4jXHnkzHewLoa7Cy310

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı