Çözüldü Asus K55VJ-SX077d'ye Win8.1 UEFI kurabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ozakin70

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle konuyu doğru yere açmışımdır umarım.

Ben Asus K55VJ-SX077d'ye Win8.1 UEFİ format atmak istiyorum. Anakartımın uyumlu olup olmadığını bulamadım.
En son Bios sürümü kurulu olduğu halde eski görünüm Bios kullanıyor, mause desteklemeyen.
Technopat'ın UEFI Win8.1 format videosundaki gibi "Boot mod" yok UEFI seçemiyorum, bunun olması gerekir mi? ve UEFI formatı atabilmek için Bios'ta nasıl bi yol izlemeliyim?
Birde normal Windows 8.1 dosyası ile UEFI format atabilir miyim veya bunu uefiye dönüştürebilir miyim?
Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
@AT7 teşekkürler peki kurulum için gerekli bios ayarlarını nasıl yapabilirim, anakartım uefiyi destekliyor mu?

Sıkboğaz etmek istemiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim @Recep Baltaş.

Bios ayarlarında UEFI'yi etkin değil ise etkinleştirmen gerek.
Boot ettikten sonra zaten UEFI olarak görüp onu seçersin, o şekilde kurarsın.

BIOS ayarlarda göremedim.

UEFI ile ilgili bir şey göremediyseniz ve emin iseniz, bilgisayarınız UEFI desteklemiyor.

Arkadaşlar merhaba sorunu çözmüş bulunmaktayım ama yinede size bir danışayım.
Biosta UEFI ile ilgili ayar gözükmüyor demiştim. İnternette "Eğer UEFI ayarı yoksa boot sekmesinde önyükleme önceliğini değiştirmelisiniz" yazısını görünce denemek istedim.
Sonuçta boot sekmesinden öncelik atarken sistemin Hp marka flashdiskimin hem başında UEFI Hp yazanını hemde sadece Hp yazanını gördüm. Aynı Technopat'ın rehber videosunda yazdığı şekilde "UEFI: HP V210W" yazıyordu.
Yani bu desteğinin olduğu manasına geliyor değil mi? @Recep Baltaş

Çözüldü.

Arkadaşlar ASUS K55VJ-SX077d Windows 8.1 UEFI destekliyor.
Konu başlığı düzenlenebilir. @MF

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı