ASUS laptop donup kaldı

Pcci999

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 7500F
RX 7800XT
GİGABYTE A620M S2H
ASUS laptopum var. 1 2 haftadır sürekli olarak bir anda donuyor fare falan işlemiyor. Mecbur powerdan tekrar açıyorum ama açınca 2 5 dk kullanıyorum yine donuyor. Hiçbir şekilde kullanamıyorum. Bilgisayarcıya getirdim. Harddisk bitti dedi değişti . Yine aynı hatta2 kez hard disk değişti yine aynı açınca 1 2 dk içinde donup kalıyor mecbur kapatmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS laptopum var. 1 2 haftadır sürekli olarak bir anda donuyor fare falan işlemiyor. Mecbur powerdan tekrar açıyorum ama açınca 2 5 dk kullanıyorum yine donuyor. Hiçbir şekilde kullanamıyorum. Bilgisayarcıya getirdim. Harddisk bitti dedi değişti . Yine aynı hatta2 kez hard disk değişti yine aynı açınca 1 2 dk içinde donup kalıyor mecbur kapatmak zorunda kalıyorum.
Dostum, öncelikle iyi forumlar.
Sorunun ya harddisk kaynaklı ya da işletim sistemi.
Sana ilk tavsiyem Microsoft'un sitesinden orijinal MSDN işletim sistemi iso su indirerek temiz bir kurulum yapman kanaatindeyim.
Baktın ki sorun devam ediyor, tüm sürücüleri güncelle. Yine işe yaramazsa Harddisk kaynaklı bir sorundur, bad sector taraması yap imkanın varsa ve ekran görüntüsü paylaş. Eğer bad sector yoksa başka bir harddisk e sistemi kurmayı dene.

Hocam herşeyi denedim 2 kez hard disk değiştim win 10 kurdum win 7 kurdum tüm driverları kurdum yine aynı ne önerir siniz?
Fişte'mi kullanıyor sunuz?
Evet hocam pili bozuk
Pili çıkarıp fişte kullanıyorum
Lütfen varsa çözümü söyleyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı