ASUS Laptop Fanta Dökülmesi Sonucu Açılmıyor

viperinho

Decapat
Daha fazla  
ASUS marka bilgisayarımı alalı daha 1 gün oldu. Çeyrek ölçü fanta dökülmenin sonucu PC aniden kapandı. Hemen bataryayı çıkardım ve bilgisayarı V şekline getirdim. Aradan 30-40dk geçti batarayayı taktım ve açmayı denedim fakat hiçbir etki etmedi, açılmadı. Yarın tekrar deneyeceğim, anakart kısa devre olmuş olabilir mi? Garanti bu sorunu kapsar mı yoksa ek ücret mi talep ederler?

ASUS marka bilgisayarımı alalı daha 1 gün oldu. Çeyrek ölçü fanta dökülmenin sonucu PC aniden kapandı. Hemen bataryayı çıkardım ve bilgisayarı V şekline getirdim. Aradan 30-40dk geçti batarayayı taktım ve açmayı denedim fakat hiçbir etki etmedi, açılmadı. Yarın tekrar deneyeceğim, anakart kısa devre olmuş olabilir mi? Garanti bu sorunu kapsar mı yoksa ek ücret mi talep ederler?
Anakarta temas ettiyse zaten belli olur ve ücret talep ederler. Eğer şanslıysanız sadece birkaç parça için para isterler, şayet değilseniz 10 parça değiştirdik diye alakasız şeyleri de değiştirip önünüze liste çıkarırlar. Servisler çakallıkları sever.

Sıvı temas eden yere pirinç ile kapılıyorum umarım yarına açılır hiç uğraşmak istemiyorum servislerle.
Başka ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Hocam benim laptopada gazoz dökülmüştü klavyeye ama bir şey olmadı tam olarak nereye döküldü yazmamışsınız.
Klavyenin sağ üst kısmına döküldü, laptopun iç kısmında, o kısıma denk gelecek batarya ya da anakart yok sadece şarj girişi var.

Hocam fanta sıkıntı ya kola dökülseymiş bir şey olmazdı.
Geçmiş olsun bu arada :(
Üzdüysem kusura bakma.

Son düzenleme:
ASUS marka bilgisayarımı alalı daha 1 gün oldu. Çeyrek ölçü fanta dökülmenin sonucu PC aniden kapandı. Hemen bataryayı çıkardım ve bilgisayarı v şekline getirdim. Aradan 30-40dk geçti batarayayı taktım ve açmayı denedim fakat hiçbir etki etmedi, açılmadı. Yarın tekrar deneyeceğim, anakart kısa devre olmuş olabilir mi? Garanti bu sorunu kapsar mı yoksa ek ücret mi talep ederler?

Anakart kısa devre olmuş garantiye yolladığınızda ek ücret talep ederler gerçekten üzücü bir durum geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı