ASUS laptop FPS düşüşü

TahaSahin

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarı yaklaşık 1 hafta önce termal macun ve fan bakımına verdim. Bilgisayarı bakıma vermeden önce CS:GO 25 30 FPS oynardım verdikten sonra da yine aynı oldu ama 2 gün önce CS:GO'yu açtığımda 60 70 FPS oynadım (bu diğer oyunlar için de geçerli). Hiçbir ayar değiştirmedim ama bugün aynı FPS'te oynayamıyorum. Bilgisayarım yaklaşık 10 senelik bir ASUS laptop.

Arkadaşlar ben bilgisayarı yaklaşık 1 hafta önce termal macun ve fan bakımına verdim. Bilgisayarı bakıma vermeden önce CS:GO 25 30 FPS oynardım verdikten sonra da yine aynı oldu ama 2 gün önce CS:GO'yu açtığımda 60 70 FPS oynadım (bu diğer oyunlar için de geçerli). Hiçbir ayar değiştirmedim ama bugün aynı FPS'te oynayamıyorum. Bilgisayarım yaklaşık 10 senelik bir ASUS laptop.
Windows denetim masasından donanım güç seçenekleri ve ordan güç seçeneklerini yüksek performansa ayarlayarak deneyebilirsin.

Hiçbir ayara ellemediysen muhtemelen fiziksel bi olay vardır diye düşünüyorum. Aklıma gelen son çare bi adaptörünü kontrol et. Onun dışında olası bir sebep bulamadım.
Kontrol etmekten kastın nedir? Her günkü gibi o günde aynı şekilde taktım ama o gün fpsim çok fazlaydı

Hocam FPS artmış mı ben mi yanlış anlıyorum sanırım ilk mesajın ya da konu başlığının düzenlenmesi gerekiyor.
Hocam FPS bir gün arttı sonra geri düştü bende dedimki demekki artabiliyormuş o yüzden düşüşü yaptım nasıl arttırırım diye aranıyorum

Sistem özelliklerin neler bir de o zaman bir şey mi indirdin?
herhangi bir şey indirmedim o gün bilgisayar özelliklerimde;
RAM:8 GB
HDD:1 TB Toshiba
Ekran Kartı: Geforce GT 740M
İşlemci: İntel i5 4200 1.60 2.40

Ayriyeten bilgisayarla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü yıllardır hep düşük fps oynadım sadece o gün arttı bende dedim heralde termal macun yerine yeni oturdu o yüzden arttı bundan sonra da artar ama öyle olmadı

Hocam FPS bir gün arttı sonra geri düştü bende dedimki demekki artabiliyormuş o yüzden düşüşü yaptım nasıl arttırırım diye aranıyorum

herhangi bir şey indirmedim o gün bilgisayar özelliklerimde;
RAM:8 GB
HDD:1 TB Toshiba
Ekran Kartı: Geforce GT 740M
İşlemci: İntel i5 4200 1.60 2.40

Ayriyeten bilgisayarla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü yıllardır hep düşük fps oynadım sadece o gün arttı bende dedim heralde termal macun yerine yeni oturdu o yüzden arttı bundan sonra da artar ama öyle olmadı
Hocam sıcaklıklarla alakalı olmuş olabilr belki :D

Geri
Yukarı