Çözüldü ASUS laptop klavye ışıkları yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dogukanklkn01

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Rtx3050
Laptopta klavye ışıkları yanmıyor. ASUS desteğe yazdım ve ec sıfırlama önerdiler. Yani bataryayı çıkarıp 40sn güç tuşuna bastıktan sonra laptopu acma.

Harfiyen uyguladım ve klavye ışıkları yanmaya başladı. FN+F2 ve FN+F3 tuşlarıyla parlaklığı ayarlayabiliyordum. Her şey çok iyi. Daha sonra bilgisayarı kapattım ve tekrar açtığımda yine aynı şekilde ışıklar yanmadı. Yine ec sıfırlama yaptım bu sefer yine klavye ışıkları yandı. Kapatıp açınca ne oluyor anlamıyorum. (Başlat tusuna bastiktan sonra 1sn yanıyor sonra kapaniyor) (sürücüler güncel ve klavye ışıkları ile ilgili tüm sürücüler yüklü)

Yardımcı olabilir misiniz? Pek anlamadım bilgisayarın sorununu.
IMG_20231030_211725.jpg

Çözüm
Armoury Crate aydınlatma sekmesinden aydınlatma ayarlarına girip her seçeneği açıp kapatın.
Laptopta klavye ışıkları yanmıyor. ASUS desteğe yazdım ve ec sıfırlama önerdiler. Yani bataryayı çıkarıp 40sn güç tuşuna bastıktan sonra laptopu acma.

Harfiyen uyguladım ve klavye ışıkları yanmaya başladı. FN+F2 ve FN+F3 tuşlarıyla parlaklığı ayarlayabiliyordum. Her şey çok iyi. Daha sonra bilgisayarı kapattım ve tekrar açtığımda yine aynı şekilde ışıklar yanmadı. Yine ec sıfırlama yaptım bu sefer yine klavye ışıkları yandı. Kapatıp açınca ne oluyor anlamıyorum. (Başlat tusuna bastiktan sonra 1sn yanıyor sonra kapaniyor) (sürücüler güncel ve klavye ışıkları ile ilgili tüm sürücüler yüklü)

Yardımcı olabilir misiniz? Pek anlamadım bilgisayarın sorununu.Eki Görüntüle 2007023

ASUS çağrı merkezini aramayı denediniz mi?
Uzaktan bağlanıp destek oluyorlar.

Armoury Crate uygulamasına gir. Aura Sync kısmında bilgisayarın kendisinin tik işareti kaldırılmışsa otomatik onu etkinleştir düzelir. Ya da ikinci yol ise tik işareti varsa renk değiştirmeyi dene o zaman çalışır.

Laptopta klavye ışıkları yanmıyor. Asus desteğe yazdım ve Ec sıfırlama önerdiler. Yani bataryayı cikarip 40sn güç tuşuna bastıktan sonra laptopu acma.

Harfiyen uyguladım ve klavye ışıkları yanmaya başladı. Fn+F2 ve Fn+F3 tuşlarıyla parlaklığı ayarlıyabiliyordum. Herşey çok iyi. Daha sonra bilgisayarı kapattım ve tekrar açtığımda yine aynı şekilde ışıklar yanmadı. Yine Ec sıfırlama yaptım bu sefer yine klavye ışıkları yandı. Kapatıp açınca ne oluyor anlamıyorum.(başlat tusuna bastiktan sonra 1sn yanıyor sonra kapaniyor) (driverler güncel ve kalvye ışıkları ile ilgili tüm driverler yüklü)

Yardımcı olabilir misiniz pek anlamadım bilgisayarın sorununu?

BIOS ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi ?
Evet ilk önce sifirladim olmadı sonra son sürümünü yukledim fakat bir değişiklik olmadı.

Armoury Crate uygulamasına gir. Aura Sync kısmında bilgisayarın kendisinin tik işareti kaldırılmışsa otomatik onu etkinleştir düzelir. Ya da ikinci yol ise tik işareti varsa renk değiştirmeyi dene o zaman çalışır.

IMG_20231108_141418.jpg

Seçili hocam bunu kastetmişsiniz sanırım

Armoury Crate aydınlatma sekmesinden aydınlatma ayarlarına girip her seçeneği açıp kapatın.
Sakin ol kaptan😁, olmadı ama teşekkürler fikir için

ASUS çağrı merkezini aramayı denediniz mi?
Uzaktan bağlanıp destek oluyorlar.
Yapamazsam son çare ararım artık teşekkürler

Dosya Ekleri

• IMG_20231108_141402.jpg
    IMG_20231108_141402.jpg
    83,5 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20231108_141406.jpg
    IMG_20231108_141406.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 26
Eki Görüntüle 2007147

Seçili hocam bunu kastetmişsiniz sanırım

Sakin ol kaptan😁, olmadı ama teşekkürler fikir için

Yapamazsam son çare ararım artık teşekkürler
Ne yazık ki seçili değil aygıtı görmüyor desem daha doğru olur. Armoury Crate'in içinden güncellemeleri kontrol eder misiniz? Bendeki gibi tik işareti olması gerekiyor sizde de.
1699448927450.png

Yeni konular

Geri
Yukarı