ASUS laptop tüketici hakem heyeti başvurusunda nasıl bir yol izlenmeli?

Red.T.T

Centipat
Daha fazla  
18 Ocak 2023 tarihinde aldığım ASUS ROG STRIX laptopta yaşadığım problemler vardı ve 2 hafta öncesinde tamamıyla kapandı ve ekrana görüntü gelmedi. Değişim istedim ama servis LCD panel değişimi yapıp gönderim sağlamış. Ben kendim çift kutulu patpata ve destekleyici şeyler kullanarak zarar görmeden teslim edilmesi için özenirken. Teknik servis şeffaf jelatine sarıp göndermiş kutuyu ve taşınma sırasında ise poşeti zarar görmüş yırtılmış. Böyle özensiz olmasına çok sinirlendim ve tüketici hakem heyetine başvurup değişimi konusunda ısrarcı olacağım. Bu konuda nasıl yol izlemem gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk 6 ay içinde ortaya çıkan bir arızada DOA kapsamında direkt iade/değişim alabiliyorsunuz, tabii talep etmeniz durumunda.

Ancak sizinki 6 ayı geçtiğinden iade/değişim için en az 3 parçanın değişmesi veya servisin elinde yedek parça bulunmaması gerekiyor.

Sizin laptopta panel değişikliği yaparak sanırım sorunu çözmüşler. Taşınma esnasında sadece poşet ve kutu zarar gördüyse Tüketici Hakem Heyeti bunun için talebinizi onaylamayabilir. Ayrıca bu süre zarfında mevcut laptobunuz stokta olmayabilir, para iadesi alırsanız da aynı fiyata benzerini bulamayabilirsiniz. 10 ay geçmiş aradan.

Bence hiç uğraşmayın derim. Sizin poşete sarmışlar en azından, bende direkt kutusuyla göndermişlerdi. Kargo barkodları bile orijinal kutu üzerine yapıştırılmıştı.

İlk 6 ay içinde ortaya çıkan bir arızada DOA kapsamında direkt iade/değişim alabiliyorsunuz, tabii talep etmeniz durumunda.

Ancak sizinki 6 ayı geçtiğinden iade/değişim için en az 3 parçanın değişmesi veya servisin elinde yedek parça bulunmaması gerekiyor.

Sizin laptopta panel değişikliği yaparak sanırım sorunu çözmüşler. Taşınma esnasında sadece poşet ve kutu zarar gördüyse Tüketici Hakem Heyeti bunun için talebinizi onaylamayabilir. Ayrıca bu süre zarfında mevcut laptobunuz stokta olmayabilir, para iadesi alırsanız da aynı fiyata benzerini bulamayabilirsiniz. 10 ay geçmiş aradan.

Bence hiç uğraşmayın derim. Sizin poşete sarmışlar en azından, bende direkt kutusuyla göndermişlerdi. Kargo barkodları bile orijinal kutu üzerine yapıştırılmıştı.
Değişim olmasa bile para iadesi istiyorum en azından. Servis çok özentisiz davranmış Panelin kenarında plastik bir şey var ne olduğunu çözemediğim. Yeni tüketici kararlarında sanırsam değişim için bi süre yok garanti sürecinde olduğunda değişim yapılabiliyor. Yanlış anlamışta olabilirim izlediğim videolarda. Sorun kullanıcı kaynaklı değil sonuçta ama tabi kendilerine göre bi kılıf uydurabilirler. Ben her koşulda başvuru yapmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı