ASUS Laptop'a Mac OS X Yükleme

WhoCares

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bu siteyi yeni duydum. O da youtube'da... Orada normal pc'lere yağ gibi mac yükleyen bir arkadaşın videosunu gördüm ve "siz de yüklemek istiyorsanız bilgisayarınızın detaylı özelliklerini forumumuza yazın" demişti. Ben de şimdi bunu yapacağım, umarım yardımcı olursunuz.

PC: Asus K52JC Laptop: Notebook & Ultrabook - K52JC - ASUS

Özellikleri şöyle:
İşlemci: Intel i5
Grafik: Nvidia ve Intel HD beraber (sanırım artık çoğunda böyle)
Geri kalanlar da zaten ürünün sayfasında yazıyor. Yalnız şunlara dikkat çekmek istiyorum:
HDD 3 parça şu anda:
1. partition: windows 7
2. partition: ubuntu
3. partition: NTFS (windows'ta kullanıyorum)

Ben şimdi windows'a dokunmadan, ubuntu'nun kurulu olduğu bölüm üzerine MAC OS X kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Bir de kurulumu izlediğim video'da flash bellek içinde hazır olarak MAC imajı vardı. Videodaki arkadaş "bir önceki videomuzda nasıl yapıldığına bakabilirsiniz" demişti ama ben o videoyu bulamadım. O yüzden şöyle toplu halde bir el atabilirseniz minnettar olurum :)

Şimdiden teşekkürler :)

Merhabalar ,

forumda yeniyim umarım doğru yere yazıyorumdur. Bende Asus g75vx model numaralı laptopuma Mac Os X kurmak istiyorum. Size sorum donanımım sorun çıkartırmı?

Donanımım şu şekilde:

• Processor
    Intel® Core™ i7 3630QM Processor

• Chipset
  • Intel® HM77 Chipset

• Memory
  • DDR3 1600 MHz SDRAM, 4 x SO-DIMM socket for expansion up to 32 GB SDRAM

• Display
    17.3" 4:3 HD+ EWV (1600 x 900)/Full HD (1920x1080)/Full HD 3D (1920x1080) LED Backlight

• Graphic
    NVIDIA® GeForce® GTX 670MX with 3GB GDDR5 VRAM

• Networking
    Integrated 802.11 b/g/n or 802.11ac
    Built-in Bluetooth™ V4.0 (Optional)
    10/100/1000 Base T
    BT 4.0 support (on WLAN+ BT 4.0 combo card)
Herkese iyi forumlar...

Arkadaşlar şuan Asus N550JV de düzgün ve temiz bir kurulum yapıp kullanabildim. Bununla ilgili kaynakları yarın paylaşıcam ve anlatım umarım sizlerinde N550jv si çalışır ;)

Düzgün şeyler bulana kadar ve deneye deneye imanım gevredi 2 haftadır geceli gunduzlu yardırıyorum olmayınca sıkılıp 3-5 saat bırakıyom sonra tekrar tekrar derken . Biri bu cihazda kurulum yapmış ve video fln paylaşmıs onuda sans eseri buldum normalde aramalarda fln içerik çıkmıyor.

Dediğim gibi yarın paylaşırım sizinlede .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı