ASUS M2A-VM eski sisteme SSD eklenmeli mi?

Emir AKBAŞ

Kilopat
Yer
Mordor
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
Ram: Kingston 2*8 GB DDR4 3200 MHZ
Meslek
Web developer
Merhabalar, çok eski bir bilgisayarım var ve yeni bilgisayar alacak durumda değilim fakat sistemimi biraz da olsun hızlandırmanın yollarını arıyorum, bunun için önce SSD almayı düşündüm fakat aşağıda ki sistemime 120 GB SSD alsam çok değişiklik olmayıp israf olur mu? Veya onun yerine takviye 1 TB hard disk mi alsam?

* anakart: ASUS M2A-VM (SATA2)
* RAM: Kingston 2x2 800 MHz.
* ekran kartı: MSI GeForce GT 710 2 GB.
* hard disk: WD Blue 1TB 7200 RPM.
* işletim sistemi: Windows 10 Pro 21H1
WD Blue 1TB 7200RPM

Son düzenleme:
Olur hocam. Eski sistemde de kullandım. Resmen canlandılar.

SSD almak israf olmaz, ileride yeni bilgisayar toplasan onda da kullanabilirsin.
120 GB SSD almak biraz saçma ama, çünkü GB başına maliyetleri çok fazla. 240 bak en azından. 120 GB SSD'ler 200 TL'den aşağı bulunmuyor kolay kolay.

SSD almak israf olmaz, ileride yeni bilgisayar toplasan onda da kullanabilirsin.
120 GB SSD almak biraz saçma ama, çünkü GB başına maliyetleri çok fazla. 240 bak en azından. 120 GB SSD'ler 200 TL'den aşağı bulunmuyor kolay kolay.

Hocam Max 200 TL verebilirim, ki zaten James Donkey JD120 buldum 183 TL'ye teşekkür ederim.
SATA 2 ise Maksimum 300 MB/sn gibi bir hız alacaksın, yani biraz da olsa rahatlatır sistemi. RAM takviyesi de gerekiyor bence.
Aynen öyle, Elimden geldiğince toparlamaya çalışıyorum, malum dolar kurları yakamızı sıkıyor.

Hocam Max 200 TL verebilirim, ki zaten James Donkey JD120 buldum 183 TL'ye teşekkür ederim.

Aynen öyle, Elimden geldiğince toparlamaya çalışıyorum, malum dolar kurları yakamızı sıkıyor.
JD almayın derim. Sorunlu bir seri. Patriot veya Apacer alabilirsiniz.

JD almayın derim. Sorunlu bir seri. Patriot veya Apacer alabilirsiniz.
Burst'ler 300 olmuş hocam :(.
Gigabyte mı daha iyidir yoksa AS340 mı sizce?

Burst'ler 300 olmuş hocam :(.
Gigabyte mı daha iyidir yoksa AS340 mı sizce?
Birbirine benzeyen modeller. Gigabyte da olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı