ASUS M489GTD PRO anakarta 4GB RAM tavsiyesi

RAM'lerin uyumlu çalışabilmesi için aynı olmak zorundadır. Yanlış bilgilendirmeyin!

Aynı marka RAM'den almak zorunda değil diye biliyorum. Daha önce forumda böyle bir konu daha vardı ve böyle demişlerdi. Yanlış bilgilendirme varsa kusura bakmayın ben böyle biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAMlerin dualchannel çalışması için aynı olmaları gerekiyor. Yoksa farklı marka taktığınız zamanda çalışacaklardır.
Dualchannel: RAMlerinizin daha hızlı çalışmasını sağlar ancak gözle görülür pek bir fark oluşturmaz.

Arkadaşlar arkadaşı yanlış bilgilendirmeyelim. Anakartın ram frekansları vardır. Örnek 1133 veya 800 mhz gibi. Senin anakartına hangisi uyuyorsa alabilirsin. Anakartın desteklediği ram frekanslarına internetten bak. Elindekiler kaç mhz onları öğren, aynı frekansta alırsan uyumu gayet iyi olur. Ama eğer anakartın desteklediği mhz değerleri senin ram 'inden farklı ise onlarıda takabilirsin. Çalışır. Son olarak anakartın ram slotları hangi tür. Örnek ddr2 , ddr3.

Yerinde olsam 2 tane ram 'i satarım. 2 tane 4 gb alabilirsiniz. Bütcenizi belirtirmisiniz ?
Soğutuculu gayet güzel. 2 tane alırsanız iyi olur.

Sizin için gene 1600mhz cl9 2 tane ya 4gb yada 8 gb en iyisi olacaktir. Ikili paket halinde satiliyorlar zaten hem fiyatida biraz daha uygun olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı