ASUS M5A78L-M LX3 anakart ve Phenom X4 955 işlemci uyumu

GGWP

Hectopat
Bu işlemci anakartımın sitesinde destek sayfasında yok. Fakat bazıları uyumlu diyor. Bilgisayar açılırken "this CPU is not supported" uyarısı veriyor. BIOS'u güncelledim son sürüme yine aynı uyarı geliyor. Bu işlemciyi bu anakartta bu şekilde kullanabilir miyim ve bu şekilde kullanırsam sorun yaratır mı?

Hocam,

"CPU 95W´a kadar destekler".

Phenom X4 955 125W'lık bir işlemci. O anakartın CPU destek listesinde 125W'lık bir tane bile işlemci yok. Yüksek ihtimal destekli olmaması bundan kaynaklı.

Hocam,

"CPU 95w´a kadar destekler".

Phenom X4 955 125W'lık bir işlemci. O anakartın CPU destek listesinde 125W'lık bir tane bile işlemci yok. Yüksek ihtimal destekli olmaması bundan kaynaklı.

Desteklemiyorsa nasıl çalışıyor bilgisayar üzerinde onu anlamadım ama dediğiniz gibi listede yok.

Bilgisayarı açıp kullanabiliyor musunuz hocam?
evet şuanda kullanıyorum çalışıyor
fakat fanlar çok hızlı dönüyor sıcaklıklar bi tık yüksek sanırım uyumsuz denilmesinin sebebi belkide stabil olmamasıdır çünkü 1 saat sonunda bilgisayarkapattı kendini o sıra bilgisayar başında değildim sıcaklıklar çok yükselip kapttığını düşünüyorum

Evet şu anda kullanıyorum çalışıyor.
Fakat fanlar çok hızlı dönüyor sıcaklıklar bir tık yüksek sanırım uyumsuz denilmesinin sebebi belki de stabil olmamasıdır çünkü 1 saat sonunda bilgisayarkapattı kendini o sıra bilgisayar başında değildim sıcaklıklar çok yükselip kapttığını düşünüyorum.

Bence de stabil değil hocam. Sistemi pek yüke sokmayın derim.

Hocam siz belki bilirsiniz. Şu an bildiğiniz gibi elimdeki işlemci uymadığı için değiştirmek istiyordum. Bir işlemci buldum FX 8320.anakartımın işlemci desteğine baktım FX 8320e yazıyor şimdi ben bu işlemciyi takabilir miyim anakarıtmda çalışır mı acaba? Yani FX 8320e FX 8320 aynı işlemci mi?

@@erdemst17

Hocam siz belki bilirsiniz. Şu an bildiğiniz gibi elimdeki işlemci uymadığı için değiştirmek istiyordum. Bir işlemci buldum FX 8320.anakartımın işlemci desteğine baktım FX 8320e yazıyor şimdi ben bu işlemciyi takabilir miyim anakarıtmda çalışır mı acaba?
@@erdemst17
FX 8320'de 125W TDP'li hocam. En fazla 95W islemci bakın.

Geri
Yukarı